قصاص تاوان سنگ‌پرانی پس از خواستگاری

قصاص تاوان سنگ‌پرانی پس از خواستگاری

به گزارش سراج24، رسیدگی به این پرونده از چهاردهم دی‌سال‌۸۹ به دنبال قتل مرد ۲۸‌ساله‌ای به نام اصغر در زیباشهر ورامین در دستور کار پلیس قرار گرفت. بررسی‌ها حکایت از این داشت که مقتول در جریان نزاع دسته جمعی به کام مرگ رفته است. مأموران پلیس در اولین گام چند نفر از شرکت کنندگان در نزاع را بازداشت کردند.

یکی از متهمان که مصیب نام داشت به عنوان مظنون اصلی تحت بازجویی قرار گرفت. او گفت: چند روز قبل پسرعمویم میثم به خواستگاری دخترعموی اصغر- مقتول- رفت. اصغر وقتی از ماجرا با خبر شد خیلی عصبانی شد و امروز همراه دوستانش با چوب دستی مقابل خانه‌مان آمدند و دعوا به راه انداختند. در جریان درگیری من از مرتضی که پسر عموی اصغر بود کتک خوردم. وقتی به خودم آمدم دیدم که مرتضی در حال فرار است برای همین تکه سنگی برداشتم و به طرفش پرتاب کردم که آن سنگ به سر اصغر برخورد کرد و کشته شد. در آن درگیری چشم راست پسر عمویم ناصر نیز مجروح و سپس تخلیه شد. ناصر هم با مطرح کردن شکایت گفت که عامل کوری او مردی به نام محسن است که مأموران پلیس او را بازداشت کردند. محسن در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد، اما گفت که سنگ را با انگیزه کور کردن ناصر به سمت او پرتاب نکرده است.


با کامل شدن تحقیقات در این باره پرونده بعد از صدور کیفرخواست به شعبه ۷۴ دادگاه کیفری وقت استان تهران فرستاده شد و عاملان حادثه پای میز محاکمه ایستادند. بعد از رسمیت جلسه، اولیای‌دم برای مصیب درخواست قصاص کردند. مصیب وقتی در جایگاه قرار گرفت، گفت: باور کنید قصد کشتن اصغر را نداشتم. وقتی درگیری بالا گرفت من فقط به سمت او سنگ پرتاب کردم و از شانس بد من سنگ به سرش برخورد کرد.


در ادامه ناصر در جایگاه قرار گرفت و برای محسن درخواست قصاص چشم را مطرح کرد. او گفت: من بعد از حادثه، بینایی یکی از چشم‌هایم را از دست داده‌ام بنابراین محسن هم باید از یک چشم قصاص شود.


محسن وقتی در جایگاه قرار گرفت، گفت: باور کنید نابینا شدن چشم ناصر یک اتفاق بود. در دعوا همه سنگ پرانی می‌کردند و نمی‌دانم چطور سنگ با چشم ناصر برخورد کرد.


در ادامه چند نفر دیگر از شرکت کنندگان در نزاع در جایگاه حاضر شده و از اتهام خود دفاع کردند.


در پایان جلسه هیئت قضایی وارد شور شد و مصیب را به قصاص محکوم کرد. پرونده ناصر نیز برای استعلام نظر درباره امکان قصاص چشم به پزشکی قانونی فرستاده شد. وقتی پزشکی قانونی اعلام کرد امکان قصاص چشم با رعایت تساوی ممکن نیست قضات دادگاه حکم به پرداخت دیه دادند.


با اعتراض مصیب به رأی قصاص، پرونده در دیوان عالی کشور بررسی شد و مورد تأیید قرار گرفت، بنابراین متهم در صورتی که موفق به جلب رضایت اولیای‌دم نشود قصاص خواهد شد.

منبع: روزنامه جوان

اخبار مرتبط

حذف فیزیکی همسر به دلیل حضور شخص سوم از سوی برخی زنان!

صحنه قتل، همسر محمدعلی نجفی در وان خونین حمام منزلش+تصویر

قاتل میترا استاد برای ادای توضیحات به دادسرای جرایم جنایی تهران منتقل شد + تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha