قاضی‌پور: ارزش پول ملی اعتبار کشور است

قاضی‌پور: ارزش پول ملی اعتبار کشور است

به گزارش سراج24، «نادر قاضی‌پور» امروز اظهار کرد: ارزش پول ملی اعتبار کشور است و همان‌گونه که برای برخی مسائل خط قرمز داریم تولید و پول ملی نیز باید خط قرمز ما باشد.

وی بیان کرد: نباید اجازه دهیم ارزش پول ملی کاهش یابد، چراکه ثبات در ارزش پول ملی باعث ثبات در اقتصاد کشور می‌شود اما متأسفانه دولت بازار ارز را رها کرده و اکنون شاهد افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش ریال هستیم.


نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس تصریح کرد: دولت با اینکه می‌دانست به خاطر سفرهای نوروزی به خارج تقاضای ارز بیشتر می‌شود اما تدبیری نیندیشید که باعث افزایش بی‌رویه و بدون حساب نرخ ارز شد.

وی با بیان اینکه نباید اقتصاد کشور دست عده‌ای لیبرال و دو تابعیتی باشد، خاطرنشان کرد: خانواده برخی مدیران در خارج هستند و خود آنها به دنبال چاپیدن کشور هستند، با وجود چنین افرادی اقتصاد کشور سر و سامان نمی‌گیرد.

قاضی‌پور خاطرنشان کرد: دولت باید با همکاری مجلس و قوه قضائیه سریعاً نسبت به کنترل نرخ ارز اقدام کند، این اقدام به جای سلبی بودن باید بر اساس خرد و تدبیر صورت گیرد که نه به اقتصاد و نه به تولید ملی ضربه بخورد.

وی در پایان با بیان اینکه نقدینگی و پول شناور در دست مردم باید هدایت شده و از بازار ارز و دلال‌بازی فاصله بگیرد، متذکر شد: در صورتی که سودهای بانک‌های دولتی افزایش یابند مردم پول خود را در بانک‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند که با مدیریت صحیح و بانکداری علمی باعث بهبود اقتصاد کشور و کاهش نرخ ارز خواهد شد.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

پیام تسلیت قالیباف درپی درگذشت امام جمعه سابق کرمان

شورای نگهبان طرح طرح تامین کالاهای اساسی مجلس را تایید کرد

مجلس انقلابی باید پاسخگوی مطالبات مردم در خصوص تبعیض باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha