افشای تلاش بولتون برای حمله اسرائیل به ایران

افشای تلاش بولتون برای حمله اسرائیل به ایران

به گزارش سراج24، در ادامه اظهارنظرها درباره انتخاب مشاور جدید امنیت ملی کاخ سفید، وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی و فرمانده پیشین ارتش این رژیم از تلاش «جان بولتون» برای مجاب کردن تل‌آویو جهت حمله به ایران خبر داد.

«شائول موفاز» سیاستمدار و نظامی پیشین این رژیم امروز یکشنبه اظهاراتی درباره «جان بولتون نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل و گزینه جدید دونالد ترامپ برای منصب مشاور امنیت ملی مطرح کرد.

موفاز از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ رئیس ستاد مشترک ارتش، ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ وزیر جنگ، ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ معاون نخست‌وزیر و در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ رهبر حزب اپوزیسیون در اراضی اشغالی بود.

به گزارش روزنامه یدیعوت آحارونوت، این مقام پیشین سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی امروز گفت که بولتون در زمان عهده‌داری سمت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل(۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶)، «تلاش کرد که مرا به حمله اسرائیل به ایران مجاب کند».

موفاز افزود: «من فکر نمی‌کنم حمله نظامی علیه ایران تا زمانی که تهدید واقعی از جانب تهران وجود نداشته باشد، نه برای آمریکا یا هر طرف دیگری اقدامی هوشمندانه باشد».

وزیر جنگ اسبق این رژیم این اظهارات را در جریان کنفرانسی به مناسبت «هفتادسالگی» تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی مطرح کرد.

اظهارات موفاز درباره بولتون در حالی مطرح شده که او بارها چه در زمان عضویت در دولت جورج بوش پسر و چه پس از آن، سخنان تند و جنگ طلبانه‌ای علیه ایران مطرح کرده است.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

ترامپ: ایران در زمان برجام به دنبال تصرف خاورمیانه بود

واشنگتن‌پست: حمله به سوریه آبروی آمریکا را بُرد

بلومبرگ: ترامپ دیپلمات‌های روسیه را اخراج می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha