از لابه‌لای روزنامه‌ها؛

مقام معظم رهبری: دانشگاه امروز اسلامی نیست

مقام معظم رهبری: دانشگاه امروز اسلامی نیست

  به گزارش سراج24  رهبر معظم انقلاب در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۷۵ با مسؤولین وزارت فرهنگ و آموزش عالی دیدار می‌کنند. در این دیدار، ابتدا دکتر محمدرضا هاشمی گلپایگانی، وزیر آموزش عالی، گزارشی از وضعیت این وزارتخانه ارائه می‌دهند و در ادامه رهبر انقلاب نکات مهمی را مطرح می‌کنند.

مقام معظم رهبری برای اسلامی کردن دانشگاهها، تکلیف را متوجه مسؤولان و دست اندرکاران وزارت فرهنگ و آموزش عالی دانستند و فرمودند: اسلامی کردن دانشگاهها به مفهوم یک تحول بنیادین است که در تاریخ این کشور، ماندگار خواهد شد و تحقق این مهم مستلزم یک تصمیم گیری کلان و عملی و نیز اجرای یک روش صحیح، مدون، قانونی، منطقی و حساب شده است. دانشگاه امروز ما اسلامی نیست و باید اسلامی شود و برای این منظور یک تحول عمیق، بنیادین، دلسوزانه، بلند مدت، برنامه ریزی شده و همه جانبه، ضروری و اجتناب ناپذیر است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با موضع خصوصی سازی آموزش عالی قویا مخالفت کردند و فرمودند: در شرایط امروز کشور و با وجود دشمنان خارجی و نیز ضعف دستگاه فرآورده های علمی و تبلیغی در کشور، خصوصی سازی آموزش عالی، عملی و جایز نیست و هیچکس نباید برای آن برنامه ریزی کند.

حضرت آیت الله خامنه ای اهانت برخی از اساتید و یا دانشجویان بی اعتقاد و لاابالی را به دانشجویان بسیجی و تلاشگر دوران دفاع مقدس را کاری مذموم و ناپسند دانستند و فرمودند: مسؤولان وزارت فرهنگ و آموزش عالی باید کسانی را که در سمت استاد دانشگاه با مقدسات نظام اسلامی مبارزه می کنند کنار بگذارند و به جای آنان، افراد مؤمن و معتقد که ارزشها و آرمانهای ملت مسلمان ایران را قبول دارند به کار گمارده شوند. امروز در برخی دانشگاهها به عناصر مؤمن جفا می شود و شما باید جلوی آن را بگیرید و دانشگاه را با حفظ هویت علمی آن به سمت هدفهای اسلامی بکشانید.[۱]

[1]- http://leader.ir/fa/content/1279/
 

اخبار مرتبط

ایجاد دانشگاه مشترک زنان بین ایران و عراق

زندگی شهید شهریاری به تصویر کشیده شد

آغاز ششمین مرحله از مسابقات کتابخوانی هشت بهشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha