وزارت خارجه روسیه پاسخ انگلیس را داد

وزارت خارجه روسیه پاسخ انگلیس را داد

به گزارش سراج24، در حالی که روابط روسیه و انگلیس به خاطر مسموم شدن جاسوس سابق روسی و دخترش در خاک بریتانیا به شدت متشنج شده است، بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس در تازه ترین اظهارات خود روسیه و آلمان نازی را با یکدیگر مقایسه کرده و این مساله با واکنش شدید مسکو روبرو شده است.

جانسون گفته است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه احتمالا قصد دارد از مسابقات جام جهانی فوتبال همان طوری استفاده سیاسی کند که آدولف هیتلر از بازی های المپیک که در سال 1936 میلادی در آلمان برگزار شد، استفاده سیاسی کرد.

ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه با انتشار مطلبی در فیس بوک نوشت: جانسون وزیر خارجه انگلیس با نفرت از روسیه مسموم شده و مقایسه ظاهری وی بین روسیه و آلمان نازی غیرقابل قبول است.

    بوریس جانسون، پوتین را با هیتلر مقایسه کرد

بریتانیا رسما روسیه را به دست داشتن در مسموم کردن سرگئی اسکرپال جاسوس دوجانبه و دخترش متهم کرده است. مسکو هرگونه اتهام در این خصوص را رد کرده است.

سرگئی اسکرپال، سرهنگ بازنشسته اطلاعات ارتش روسیه به‌همراه دخترش که در انگلستان زندگی می‌کنند هفته گذشته در یک مرکز خرید در شهر سالیزبری، در حدود 140کیلومتری جنوب غربی لندن درحالی که از هوش رفته بودند روی یک نیمکت پیدا شدند. حال هر دوی آنها وخیم است. انگلیس مدعی است که این دو توسط یک گاز اعصاب که در روسیه تولید می‌شود مسموم شده‌اند.

اسکرپال 66ساله در گذشته جاسوس انگلستان هم بوده و در سال 2010 میلادی در یک تبادل جاسوس آمریکا و روسیه آزاد شد و به بریتانیا نقل مکان کرد. در آن معاوضه، مسکو چهار جاسوس خود را با 10 جاسوس آمریکا مبادله کرده بود.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

روسیه در حال ساخت زیردریایی بدون سرنشین است

انتقال حدود ۱۰ هزار تروریست به افغانستان

بشار اسد: بازسازی سوریه به ۴۰۰ میلیارد دلار نیاز دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha