مردم روسیه به پای صندوق‌های رای رفتند

مردم روسیه به پای صندوق‌های رای رفتند

به گزارش سراج24، در فدراسیون روسیه انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شده است. شهروندان این کشور رئیس جمهوری آینده خود را از میان 8 نامزد: "ولادیمیر پوتین" (نامزد مستقل)، "پاول گرودینین" (حزب کمونیست روسیه)، "ولادیمیر ژیرینوفسکی" (حزب لیبرال دموکرات)، "کسنیا سوبچاک" (حزب «ابتکارعمل شهروندی»)، "گریگوری یاولینسکی"(حزب «یابلاکا»)، "سرگئی بابورین" (حزب «اتحاد ملی روسیه»)، "بوریس تیتوف" (حزب رشد) و "ماکسیم سورایکین" («کمونیست‌های روسیه»)، یکی را انتخاب کنند.

بر اساس اطلاعات کمیته مرکزی انتخابات روسیه، بیش از 110 میلیون و 858 هزار نفر افراد واجد رای دهی، برای شرکت در این انتخابات ثبت نام کرده‌اند که از این مقدار، نزدیک به دو میلیون نفر، اتباع روسی ساکن خازج ار کشور هستند. در انتخابات سال 2012 در روسیه 109 میلیون و 860 هزار و 331 نفر ثبت نام کرده بودند.

رای گیری انتخابات ریاست‌جمهوری علاوه بر سراسر خاک فدراسیون روسیه، در 250 حوزه رای گیری در خارج از مرزهای این کشور انجام می گیرد و اتباع روسی ساکن سایر کشورها، با حضور در سفارت یا کنسولگری‌های فدراسیون روسیه در سراسر جهان می توانند رای خود را به صندوق‌های رای بریزند.
البته وزارت کشور اوکراین اعلام کرده که به دلیل برگزاری انتخابات روسیه در منطقه شبه جزیره کریمه، از ورود اتباع روسی ساکن کی‌یف به سفارت روسیه ممانعت بعمل خواهد آورد که این اقدام با واکنش شدید مقامات مسکو در خصوص نقض حقوق شهروندان روسی مواجه شده است.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

روسیه در حال ساخت زیردریایی بدون سرنشین است

ترامپ درباره برجام هنوز تصمیمی نگرفته است

انتقال حدود ۱۰ هزار تروریست به افغانستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha