پروژه‌های درمانی که معطل وزیر بهداشت شدند

پروژه‌های درمانی که معطل وزیر بهداشت شدند

به گزارش سراج24، بیمارستان «آیت الله بروجردی» در بروجرد و طرح توسعه بیمارستان «شهدای هفتم تیر» در دورود مواردی از پروژه های حوزه درمان لرستان هستند که با وجود تکمیل و آماده بهره برداری بودن همچنان چشم انتظار حضور وزیر بهداشت هستند تا افتتاح شوند.

وعده افتتاح بیمارستان «آیت الله بروجردی» توسط وزیر بهداشت بارها از سوی مسئولان استان و نمایندگان بروجرد در مجلس داده شده است، بر اساس آخرین صحبت ها قرار است در ۱۲ فروردین ماه ۹۷ وزیر بهداشت برای افتتاح این بیمارستان به بروجرد سفر کند اما به نظر می رسد وزیر بهداشت هنوز تصمیمی برای حضور در بروجرد و افتتاح این پروژه نگرفته است.

طرح توسعه بیمارستان «شهدای هفتم تیر» دورود پروژه دیگری است که قرار بود در فروردین ماه ۹۷ توسط وزیر بهداشت افتتاح شود اما بار دیگر بهره برداری از یک پروژه درمانی به تعویق افتاد تا مسئولان این بار وعده حضور وزیر بهداشت در لرستان در اردیبهشت ماه ۹۷ را بدهند.

    کوروش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این رابطه گفت: قرار بود وزیر بهداشت در هفته دوم فروردین ماه برای افتتاح طرح توسعه بیمارستان شهدای هفتم تیر به لرستان سفر کند اما با توجه به تعطیلات نوروز، این سفر به تعویق افتاد.

وی خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت در اردیبهشت ماه ۹۷ در استان حضور پیدا خواهد کرد و پروژه های استان را افتتاح می کنند.

به هر روی معطل ماندن یک پروژه درمانی در شهرستان هایی که نیاز به استفاده از خدمات این مراکز درمانی را دارند موضوعی قابل تامل است و جای این سوال را دارد که بیمارانی که نیازمند به دریافت خدمات درمانی در محل سکونت خود هستند تا چه زمانی باید معطل حضور وزیر بهداشت برای بهره برداری از پروژه های درمانی باشند!

۵ بخش بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود آماده بهره برداری است

لیلا بیات رئیس بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود در حاشیه بازدید استاندار لرستان از این بیمارستان با اشاره به اینکه بخش زایمان بیمارستان شهدای هفتم تیر در زیربنای ۲۲۰۰ مترمربع و در ۴ طبقه احداث شده است، اظهار داشت: این پروژه با مبلغ پیمان ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه بخش زایمان دارای بخش های مراقبتی قبل از زایمان و مامایی است، تصریح کرد: آسانسورهای ویژه تردد بیماران نیز در بخش زایمان تعبیه شده است و در مجموع این بخش ۹۰ درصد پیشرفت دارد.

رئیس بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود با تاکید بر اینکه بخش اورژانس این بیمارستان نیز در زیربنای ۱۷۵۰ مترمربع احداث شده است، افزود: این بخش دارای ۲۱ تخت بستری عمومی، دو تخت ایزوله و ۱۰ تخت دیگر است.

بیات با اشاره به اینکه ساختمان درمانگاه و اداری بیمارستان شهدای هفتم تیر در ۳۵۰ متر زیربنا احداث شده است، اظهار داشت: این پروژه در مدت زمان ۳ ماه اجرایی شده است و برای آن ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه بخش دیالیز این بیمارستان نیز در زیربنای ۲۲۰ مترمربع احداث شده است، افزود: این بخش دارای ۹ تخت بستری و یک تخت ایزوله است و در مدت سه ماه احداث شده است.

رئیس بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود یادآور شد: بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و در زیربنای ۷۵۰ مترمربع احداث شده است.
منبع: مهر
 

اخبار مرتبط

واقعیت ماجرای افتتاح ستون برق توسط فرماندار زاوه چیست؟

نیاز‌های مناطق سیل زده با حضور نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی بررسی شد

قرصی که وزیر را به نامه نوشتن واداشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha