آمریکایی‌ها فرزند رهبر طالبان را کشتند

آمریکایی‌ها فرزند رهبر طالبان را کشتند

به گزارش سراج24، «تحریک طالبان پاکستان» کشته شدن «عبدالله» فرزند «ملافضل‌الله» رهبر این گروه در حمله پهپادهای آمریکایی را تأیید کرد.

طالبان پاکستان اعلام کرد در حمله هوایی به منطقه مرزی «باجور ایجنسی» در منطقه مرزی افغانستان و پاکستان یک مدرسه دینی هدف قرار گرفت که بر اثر آن فرزند ملافضل‌الله همراه با 21 نفر از جمله نوه «صوفی محمد» سرکرده سابق طالبان سوات کشته شدند.

مقامات امنیتی پاکستان تصریح کردند ملا فضل‌الله سرکرده گروه تروریستی طالبان پاکستان پیش از حمله پهپادهای آمریکایی، محل را ترک کرده بود.

حدود سه هفته پیش هم در حملات هوایی در وزیرستان شمالی ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب پاکستان، 9 عضو طالبان و همچنین «خان سید سجنا»  معاون سرکرده طالبان پاکستان، کشته شده بودند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که وزارت امور خارجه آمریکا در مجموع 11 میلیون دلار برای کسانی می دهد که اطلاعاتی درباره تروریست‌های گروه تحریک طالبان پاکستان که با طالبان افغانستان ارتباط دارند، ارائه کند.

وزارت امور خارجه آمریکا برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری ملافضل‌الله رهبر طالبان پاکستان شود 5 میلیون دلارجایزه تعیین کرد.

آمریکا همچنین برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری عبدالولی رهبر گروه جماعت الحرار و منگل باغ رهبر گروه لشکر اسلام 3 میلیون دلار جایزه تعیین کرد.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

اعترافات عامل ترور وزیر کشور پاکستان

صدای پای داعش در پاکستان شنیده شد

گفتگوی طالبان با ترامپ دروغ است

0 نظر

ارسال نظر

capcha