اسارت 15 هزار زن فلسطینی توسط صهیونیست‌ها

اسارت 15 هزار زن فلسطینی توسط صهیونیست‌ها

به گزارش سراج24، کمیته امور اسرای فلسطینی گزارش جدیدی را از اقدامات سرکوبگرانه صهیونیستها علیه فلسطینیان منتشر کرد.

طبق آماری که مسئولان فلسطینی از بازداشت زنان در فلسطین به دست نظامیان اسرائیلی منتشر کرده‌اند، روشن شده که میانگین، سالانه 300 زن طی 50 سال گذشته بازداشت شده‌اند.

به گزارش وبگاه «فلسطین الیوم»، «عبد الناصر فروانه» رئیس واحد پژوهش‌های اداره امور اسرا و آزادگان فلسطینی اعلام کرد که از سال 1967 تا کنون 15 هزار زن فلسطینی بازداشت شده‌اند.

فروانه این آمار را در آستانه روز جهانی زن اعلام کرد. او توضیح داد که زنان فلسطینی در سن‌های مختلف، طی سال‌های گذشته مورد هدف قرار گرفته‌اند و بر حجم بازداشت‌های اجباری آنها افزوده شده است؛ از زمان انتفاضه قدس در اکتبر 2015 حدود 445 زن فلسطینی که در بین آنها دختران کم سن و سال هم هستند، بازداشت شده‌اند.

وی افزود، هم‌اکنون حدود 60 زن فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی محبوس هستند که میان آنها 10 کم سن و سال و 8 مجروح حضور دارند.

در ادامه گزارش فروانه آمده است روش‌هایی که رژیم صهیونیستی برای بازداشت زنان فلسطینی از آن استفاده می‌کند تفاوتی با روش بازداشت مردان ندارد؛ این زنان غالبا در خانه و در نیمه‌های شب بازداشت می‌شوند و مورد ضرب و شتم، اهانت، رفتار بد در مسیر زندان و سپس شکنجه روانی و بدنی در مراکز بازداشت قرار می‌گیرند و بسیاری از آنها در سلول‌های انفرادی و تنگ و کثیف نگهداری می‌شوند.

وی سپس تصریح کرد، تمام کسانی که تجربه بازداشت داشته‌اند مورد نوعی از انواع شکنجه روانی و بدنی قرار می‌گیرند و هنگام محاکمه نیز برای آنها جریمه‌های مالی سنگین بسته می‌شود.

فروانه گفت، بانوان بازداشتی همچنین مورد اهمال پزشکی قرار می‌گیرند و در بسیاری از اوقات با زنان اسرائیلی متهم به جنایت‌های قتل، مواد مخدر یا مسایل جنسی هم‌بند می‌شوند و بارها و بارها از این موضوع شکایت کرده‌اند اما الفاظ بد به سمت آنها روانه شده است.

وی در پایان از تمام موسسات مرتبط به اسرا درخواست کرد تمام بانوان را پس از  خروج از زندان حمایت کنند و محیط لازم اجتماعی، انسانی و اقتصادی را برای فعالیت آنها آماده کنند.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

ترفند اروپا برای خلع سلاح مقاومت

0 نظر

ارسال نظر

capcha