لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018

به گزارش سراج24، مراسم اهدای نودمین دوره جوایز اسکار ۲۰۱۸ لحظاتی پیش در تالار کداک تیاتر شهر لس آنجلس آمریکا برگزار شد و مجمسه‌های طلایی به صاحبان خود رسید.

آکادمی علوم و فنون سینمایی (اسکار) نامزدهای خود در بخش های مختلف را برای این مراسم در سال 2018 اعلام کرد. بر این اساس فیلم شکل آب به کارگردانی گیرمو دل تورو با نامزدی در ۱۳ رشته پیشتاز نودمین دوره جوایز اسکار است.

فهرست کامل برندگان اسکار 2018 لحظاتی پیش به شرح زیر اعلام شد:

بهترین بازیگر مرد اصلی

    گری اولدمن (تاریک‌ترین ساعت)Gary Oldman, Darkest Hour
    دنیل دی لوئیس (نخ خیال)Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
    تیموتی شَلِمی (مرا به نام خودت صدا بزن)Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
    دنیل کالویا (برو بیرون)Daniel Kaluuya, Get Out
    دنزل واشنگتن (جناب رومن. جی اسرائیل)Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq

    بیشتر بخوانید:
    گلدن گلوب سیاهپوش شد

بهترین بازیگر زن اصلی

    فرانسس مک‌دورمند (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری)Frances McDormand, Three Billboards  Outside Ebbing, Missouri
    سیرشا رونان (لیدی برد)Saoirse Ronan, Lady Bird
    سالی هاوکینز (شکل آب)Sally Hawkins, The Shape of Water
    مریل استریپ (پست)Meryl Streep, The Post
    مارگو رابی (من، تونیا)Margot Robbie, I, Tonya

بهترین کارگردان

    گیرمو دل تورو (شکل آب) Guillermo del Toro, Shape of Water
    کریستوفر نولان (دانکرک) Christopher Nolan, Dunkirk
    گرتا گرویگ (لیدی برد) Greta Gerwig, Lady Bird
    جردن پیل (برو بیرون) Jordan Peele, Get Out
    پل توماس اندرسون (نخ خیال) Paul Thomas Anderson, Phantom Thread

لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018+عکس

بهترین فیلم

    مرا به نام خودت صدا بزن Call Me by Your Name
    تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour
    دانکرک Dunkirk
    برو بیرون Get Out
    نخ خیال Phantom Thread
    لیدی برد Lady Bird
    پست The Post
    شکل آب The Shape of Water
    سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری The Shape of Water

بهترین بازیگر مکمل زن

    الیسون جنی (من، تونیا)  Allison Janney, I, Tonya (برنده)

    لوری میت‌کالف (لیدی برد) Laurie Metcalf, Lady Bird

    مری جی بلایژ (ماد باند) Mary J. Blige, Mudbound

    اکتاویا اسپنسر (شکل آب) Octavia Spencer, The Shape of Water

    لزلی منویل (نخ خیال) Lesley Manville, Phantom Thread

بهترین بازیگر مکمل مرد

    ویلم دفو (پروژه فلوریدا) Willem Dafoe, The Florida Project
    سم راکوِل (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری) Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (برنده)
    ریچارد جنکینکز (شکل آب) Richard Jenkins, The Shape of Water
    کریستوفر پلامر (تمام پول‌های دنیا) Christopher Plummer, All the Money in the World
    وودی هرلسون (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری) Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلمنامه اقتباسی

    مرا به نام خودت صدا بزن Call Me by Your Name
    ماد باند Mudbound
    بازی مالی Molly’s Game
    هنرمند فاجعه The Disaster Artist
    لوگان Logan

بهترین فیلمنامه اریژینال

    برو بیرون Get Out
    لیدی برد Lady Bird
    شکل آب The Shape of Water
    بیمار بزرگ The Big Sick
    سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین انیمیشن بلند

    کوکو Coco (برنده)
    نان‌آور The Breadwinner
    بچه رئیس The Boss Baby
    فردیناند Ferdinand
    ونسانِ عشقی Loving Vincent

 بهترین فیلم خارجی

    یک زن شگفت‌انگیز (شیلی) A Fantastic Woman (Chile) (برنده)
    توهین (لبنان) The Insult (Lebanon)
    بی‌عشق (روسیه) Loveless (Russia)
    مربع (سوئد)The Square (Sweden) 
    برجسم و جان (مجارستان) Body and Soul (Hungary)

بهترین فیلمبرداری

    بلید رانر Blade Runner: 2049
    تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour
    دانکرک Dunkirk
    شکل آب The Shape of Water
    ماد باند Mudbound

بهترین تدوین

    بیبی درایور Baby Driver
    دانکرک Dunkirk (برنده)
    من، تونیا I, Tonya
    شکل آب The Shape of Water
    سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی صحنه

    بلید رانر Blade Runner: 2049
    دانکرک Dunkirk
    دیو و دلبر Beauty and the Beast
    تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour
    شکل آب The Shape of Water (برنده)

بهترین طراحی لباس

    دیو و دلبر Beauty and the Beast 
    تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour
    نخ خیال Phantom Thread (برنده)
    ویکتوریا و عبدل Victoria & Abdul
    شکل آب The Shape of Water

بهترین جلوه‌های ویژه

    بلید رانر Blade Runner 2049 (برنده)
    جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi
    نبرد برای سیاره میمون‌ها War for the Planet of the Apes
    نگهبانان کهکشان جلد دوم Guardians of the Galaxy Vol. 2
    کنگ: جزیره جمجمه Kong: Skull Island

بهترین چهره‌پردازی

    تاریک‌ترین ساعت Darkest Hour (برنده)
    شگفت Wonder
    ویکتوریا و عبدل Victoria & Abdul

بهترین انیمیشن کوتاه

    بسکتبال عزیز Dear Basketball (برنده)
    فضای منفی Negative Space
    گاردن پارتی Garden Party
    قافیه‌های شورشی Revolting Rhymes

بهترین موسیقی ترانه

    دیو و دلبر Beauty and the Beast
    کوکو “Remember Me,” Coco
    مرا به نام خودت صدا بزن “Mystery of Love,” Call Me by Your Name
    بزرگترین شومن “This Is Me,” The Greatest Showman
    مارشال “Stand Up for Something,” Marshall

بهترین تدوین صوتی

    بیبی درایور Baby Driver
    بلید رانر Blade Runner 2049
    دانکرک Dunkirk (برنده)
    جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi
    شکل آب The Shape of Water

بهترین صداگذاری

    بیبی درایور Baby Driver
    بلید رانر Blade Runner 2049
    دانکرک Dunkirk (برنده)
    جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi
    شکل آب The Shape of Water

بهترین موسیقی متن

    دانکرک Dunkirk
    نخ خیال Phantom Thread
    شکل آب The Shape of Water
    جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi
    سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم کوتاه

    مدرسه ابتدایی دکالب DeKalb Elementary
    کودک ساکت The Silent Child (برنده)
    واتو وات/ همه فرزندان Watu Wote: All of Us
    برادرزاده اِمِت My Nephew Emmett
    ساعت یازده The Eleven O’Clock

منبع: میزان
 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha