نقش پسر «رامون دیاز» در باخت الهلال به استقلال

نقش پسر «رامون دیاز» در باخت الهلال به استقلال

به گزارش سراج24، باخت تیم الهلال عربستان به استقلال ایران در لیگ قهرمانان آسیا کافی بود تا این باشگاه عربستانی «رامون دیاز» سرمربی تیمش را برکنار کند. در آن مقطع زمانی از دخالت «ترکی آل شیخ» رئیس هیات ورزش عربستان به عنوان عامل اصلی برکناری دیاز یاد شد.

«نواف بن سعد» رئیس باشگاه الهلال در مصاحبه ای مفصل به دلایل تغییر رامون دیاز پرداخت و نقش ترکی آل شیخ را در این تصمیم رد کرد. نواف بن سعد قسم خورد که آل شیخ نقشی در برکناری دیاز نداشته و عامل برکناری سرمربی الهلال، پسرش بوده است.

رئیس باشگاه الهلال در این خصوص گفت: برکناری دیاز یکی از سخت ترین تصمیمات دوران مدیریتی من بود. دیاز اسم و پیشینه بزرگی در فوتبال دارد و چیزهای زیادی به الهلال اضافه کرد. او یکی از پنج مربی برتر تاریخ الهلال است.

نواف بن سعد ادامه داد: بعد از بازی با استقلال ایران بود که این تصمیم را خودم گرفتم. به خداوند بزرگ سوگند آل شیخ نقشی در برکناری دیاز نداشت. حتی وقتی این تصمیم را گرفتیم، آل شیخ صبح روز بعد برای صحت این خبر با ما تماس گرفت.

رئیس باشگاه الهلال تاکید کرد: اگر می دانستیم که رامون دیاز این فصل همانند سال گذشته به کار فنی خود می پردازد، قطعا امکان نداشت او را برکنار کنیم اما از دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا او کار را به پسرش «امیلیانو دیاز» سپرده بود.

    نواف بن سعد در ادامه به اتفاقات پشت پرده الهلال و نقش پررنگ پسر دیاز در باخت مقابل استقلال اشاره کرد و گفت: با سرمربی در خصوص برخی موارد صحبت می کردم و زمین بازی چیز دیگری را می دیدم که البته بر اساس نظر مربی تیم اجرا می شود. قبل از بازی استقلال، با دیاز در خصوص مسئله معینی حرف زدم که دیدگاه خود را داشت، همینطور با امیلیانو هم صحبت کردم و او نظر دیگری داشت. در بازی دیدم که نظرات و تفکرات امیلیانو پیاده می شود.

وی یادآور شد: بعد از بازی با استقلال با مهندس «عبدالرحمان النمر» نایب رئیس باشگاه تماس گرفتم و از او خواستم به دیاز خبر بدهد تا جلسه ای با هم داشته باشیم. این در حالی بود که امیلیانو مسقط را به مقصد دبی ترک کرده بود و سه روز آنجا بود. النمر هم به من گفت که دیاز علاقه ای به برگزاری جلسه تا برگشت پسرش ندارد.

    رئیس باشگاه الهلال خاطرنشان کرد: بعد از آن شایعاتی مطرح شد مبنی بر رابطه خوب دستیار سرمربی با بازیکنان تیم تا جایی که بازیکنان امیلیانو را به عنوان سرمربی تیم قبول داشتند نه رامون دیاز. این چیزی بود که فصل گذشته شاهدش نبودیم. فصل گذشته هم امیلیانو نقش مهمی داشت ولی نه به این شکل. برای اولین بار در طول حضورم در ورزش متوجه شدم که دستیار سرمربی با بازیکنان قبل از مسابقات جلسه می گذارد و نظراتش برای ایجاد تغییرات در تیم را تحمیل می کند. برای همین ما این تصمیمات را گرفتیم.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط

تعطیلی برنامه فوتبال ۱۲۰ فردوسی پور

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha