فرمانداری مقابل افزایش قیمت بی‌سابقه بلیط مترو می‌ایستد

فرمانداری مقابل افزایش قیمت بی‌سابقه بلیط مترو می‌ایستد

به گزارش سراج24، طرح‌های شورای شهر تهران برای طرح ترافیک جدید و افزایش قیمت بلیط مترو تهران با انتقاداتی روبرو شده است تا جایی که فرمانداری تهران بیان داشته که جلوی افزایش بیش از حد قیمت بلیط مترو تهران را می‌گیرد.

در این رابطه، «عیسی فرهادی» درباره طرح  افزایش قیمت بلیط متروی تهران و حومه که در شورای اسلامی شهر تهران در حال بررسی است، اظهار کرد: افزایش قیمت بلیط مترو نیز باید به یک اندازه  مناسب باشد و اگر رقم آن بیش از تورم در نظر گرفته شود، جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: گرچه قیمت‌های وسایل حمل و نقل عمومی بسیار پایین است اما باید حد تورم نیز در نرخ‌گذاری مورد نظر قرار گیرد، البته برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی نیز نیاز به کمک است.

فرماندار تهران با بیان اینکه قیمت کرایه‌ها از همان ابتدا اندک و محدود بسته شده بود، خاطرنشان کرد: قیمت‌ها اندک بسته شده بود اما چون عموم مردم از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنند و باید رغبت به بهره‌گیری از آن داشته باشند، موضوع افزایش نیافتن بیش از حد تورم را مدنظر داریم.


به گفته فرهادی، طی دو سال اخیر قیمت بلیط مترو تغییرات خاصی نداشت و افزایش قیمت بلیط را شاهد نبودیم اما اگر این مهم برای سال آینده مورد توجه قرار گیرد، رسیدگی لازم را انجام می‌دهیم.

وی افزود: شورای اسلامی شهر تهران هنوز مصوبه افزایش قیمت بلیط مترو را به فرمانداری ارسال نکرده است اما در صورتیکه این مهم بیش از حد تورم اعمال شود به تایید ما نخواهد رسید.

فرماندار تهران درباره طرح ترافیک 97  که به خاطر برخی انتقادات کمیته انطباق فرمانداری به شورای شهر تهران بازگردانده شده بود، اظهار کرد: اگر ایرادات ما اعمال شود، این طرح  تصویب می‌شود اما اگر این مهم صورت نگرفته باشد، طرح ترافیک 97 به هیئت حل اختلاف ارسال می‌شود.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha