خبر بد وزیر نیرو در مورد سال ۹۷

خبر بد وزیر نیرو در مورد سال ۹۷

به گزارش سراج24، شامگاه چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان میناب رضا اردکانیان وزیر نیرو گفت: در سال ۹۷ در کل سالی خشک نسبت به ۵۰ سال گذشته درپیش داریم و باید با این پدیده سازگار شویم تا روند توسعه کشور حفظ شود.

 
وزیر نیرواظهار داشت: ما می‌ توانیم به این خشکی و خشکسالی به عنوان فرصت نگاه کنیم.وی ادامه داد: خشکسالی فرصتی است تا ما توجه بیشتری به نحوه مصرف آب کنیم، شرایط سختی است ولی از آن به نحوی استفاده می‌ کنیم که به نحوه مصرف توجه بیشتری کنیم.
وزیر نیرو اظهارداشت: اگر ارزش ذاتی آب را در نظر بگیریم، بطورقطع سرمایه‌ گذاری در این زمینه توجیه قابل توجهی دارد لذا به همین دلیل در شرایط کنونی سرمایه‌ گذاری‌های زیادی دراین بخش صورت می‌ گیرد.اردکانیان تصریح کرد: البته بودجه بخش آب نسبت به سال قبل با کاهش مواجه شده است اما وظیفه داریم به سمت تنوع ‌بخشی منابع مالی برویم و در پی جذب سرمایه ‌های بخش خصوصی داخلی و خارجی باشیم.


وی تصریح کرد: بد مصرفی آب را باید دراین اقلیم کنار بگذاریم چرا که خشکسالی فرصتی است تا ما به نحوه مصرف آب توجه بیشتری کنیم.
وی یاد آور شد: به طور حتم از همکاری و آمادگی همه ارگان ‌ها برای حل و فصل مسائل آب استقبال می‌ کنیم، آب موضوعی میان ‌بخشی است و دستگاه ‌های مختلف نه تنها در دولت بلکه در سایر قوا و مردم به عنوان عنصرهای اصلی مجموعه تاثیرگذار هستند.


بنا به اظهار وزیر نیرو، اولویت دولت نه تنها در وزارت نیرو بلکه در سایر بخش ها استفاده از همه توانمندی های داخلی برای افزایش اشتغال در کشور است اردکانیان بیان داشت: تعادل بخشی آب های زیر زمینی از اولویت های وزارت نیرو است و با حمایت دولت باید وضعیت بهتری نسبت به گذشته ایجاد شود.
اردکانیان تاکید کرد: باید به یک سازگاری با اقلیم روی بیاوریم و به جای ستاد مقابله با خشکسالی، ستاد سازگاری با خشکسالی تشکیل دهیم.نماینده ویژه دولت تدبیر و امید افزود: سفر کاروان تدبیر و امید به هرمزگان و شرق استان در درجه نخست تجدید میثاق با شهدا و مردم به عنوان اصلی ترین سرمایه نظام بود.

    وی خاطر نشان کرد: درحوزه شرق استان طرح های بسیار بزرگ در حال اجرا و به بهره برداری می رسد که از جمله آن ها نیروگاه ۴۰۰ مگاواتی سیریک با ۸۵ میلیون یورو اعتبار است.وی اجرای طرح آب شیرین کن بندرعباس، طرح شیرین کردن آب شور برای صنایع مرکزی، ساختمان سد گابریک با اعتباری، تصفیه خانه شهرستان رودان و آغاز عملیات اجرای تصفیه خانه سد سرنی از دیگر این طرح ها می باشد.
به دنبال سفر رئیس جمهوری واعضای هیات دولت روز چهارشنبه به هرمزگان شماری از معاونان رئیس جمهوری و وزیران امروز و روز گذشته در جمع مردم شهرستان های این استان حضور پیدا کرده و مسائل ومشکلات این مناطق را بررسی کردند.


معاون توسعه روستایی رئیس جمهوری به جاسک وسیریک ، وزیر نیرو به شهرستانهای میناب و رودان ، وزیر ورزش وجوانان به بستک ، وزیر آموزش وپرورش به پارسیان، ارتباطات وفن آوری اطلاعات به بندر خمیر و بندرلنگه ، فرهنگ وارشاد اسلامی به حاجی آباد، جهاد کشاورزی به بندرلنگه و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به قشم عزیمت کردند.
قرار بود معاون امور مجلس ریاست جمهوری به بشاگرد سفر کند ولی بدلیل شرایط نامساعد جوی، این سفر انجام نشد و از طریق ویدئو کنفرانس با مردم و مسئولان بشاگرد سخن می گوید.این مسئولان ضمن دیدار با مردم ومسئولان و شرکت در شورای اداری، مسائل ومشکلات هر شهرستان را بصورت مجزا گرد آوری کرده و در اختیار دولت قرار می دهند.
وزیران نفت ، کشور ، اطلاعات، تعاون ، کار و رفاه در معیت رئیس جمهوری در مرکز استان از جمله شرکت در افتتاح پروژه های فولاد، نفت ، دیدار با فرهیختگان و معتمدان محلی حضور دارند.
منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط

تمدید ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد ۹۷

وجود ۲۴۰۰۰۰ هزار حلقه چاه آب غیرمجاز در کشور

هشدار نوروزی درباره مصرف آب/ خانه‌تکانی با ذخیره آب تابستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha