پرتاب سنگ و ترقه به ویترین فوتبال ایران ممنوع!

پرتاب سنگ و ترقه به ویترین فوتبال ایران ممنوع!

به گزارش سراج24، اگر تیم ملی را ویترین فوتبال‌ ایران بدانیم، ویترین مسابقاتی هم که برگزار می‌شود، نمی‌تواند دیداری به جز دربی پایتخت باشد. دیداری سنتی بین استقلال و پرسپولیس که سال‌هاست حتی با کم هیجان‌ترین بازی‌ها، بیشترین هیجان را به فوتبال و هواداران می‌دهند. حالا دربی 86 تهران به مرحله‌ای از هیجان رسیده که این بازی می‌تواند بیشترین هیجان را برای مسئولان دو تیم، سرمربیان، بازیکنان و هواداران داشته باشد.

 پرسپولیس یک قدم تا قطعی شدن قهرمانی‌اش فاصله دارد و با شکست استقلال می‌تواند به صورت قطع قهرمان شود تا شیرینی برد در دربی و قهرمانی را با هم جشن بگیرد. از طرفی استقلالی‌ها پس از مدت‌ها ناکامی شرایط خوبی پیدا کرده‌اند و البته در این شرایط خوب به فکر جبران شکست دور رفت هم هستند. پس با این شرایط می‌توان گفت هیجان دربی 86 به مراتب بیشتر از دربی‌های قبلی است، به خصوص وقتی دو مربی خارجی و طراز اول روی نیمکت‌ها می‌نشینند.

با این حال موضوعی که فارغ از هیجان در این دربی حائز اهمیت است، جلوه دادن و زیباتر کردن این ویترین است. ویترینی که این بار قرار است مقابل چشمان رئیس فیفا قرار بگیرد و حالا جدا از بازیکنان و نفرات نیمکت نشین، هواداران هم باید کمک بیشتری کنند تا ویترین زیبایی را مقابل اینفانتینو قرار بدهیم. تماشاگران ایرانی که هیجان و پرشور بودن آنها بارها در دنیا هم زبانزد شده و البته دربی پایتخت که همیشه جزو دربی‌های مهم دنیا نیز به شمار می‌رود، مطمئناً برای رئیس فیفا ذهنیت ایجاد خواهد کرد و چه خوب که ذهنیت مثبتی برای اینفانتینو رقم بزنیم. در دربی قبلی که پرسپولیس برنده شد، روی سکوها التهاب زیادی وجود داشت که از پرتاب کردن بطری، سنگ، مواد محترقه گرفته تا انداختن لیزر به صورت بازیکنان دو تیم از سوی هواداران سرخابی رقم خورد. اتفاقاتی که کمیته انضباطی را هم بر آن داشت تا آرایی را صادر کند و علاوه بر جرایم و تذکرات جدی به هواداران دو تیم، هواداران استقلال نیز یک جلسه از همراهی تیم‌شان محروم شدند. این سوای رفتارهای غیر فوتبالی بازیکنان دو تیم بود که محرومیت داریوش شجاعیان از استقلال و شجاع خلیل‌زاده از پرسپولیس را به دنبال داشت.

آنچه مورد انتظار است، اینکه چنین رفتارهایی در هیچ کدام از بازی‌ها رقم نخورد و مسلماً آرامش روی سکوها و صرفاً تشویق تیم‌های محبوب زیبایی بازی را هم دوچندان می‌کند و کری‌خوانی در چارچوب ادب هم هیجان دربی را دوچندان خواهد کرد. اینکه هواداران تیم‌های ایرانی برخلاف تیم‌های حرفه‌ای اروپایی سرود ویژه‌ای ندارند که در طول بازی برای تشویق تیم‌شان یک صدا بخوانند و همین مسئله باعث چند دستگی بین هواداران می‌شود، بحث دیگری می‌طلبد که در این چارچوب نمی‌گنجد و جای بررسی زیادی دارد، اما این انتظار می‌رود در این دربی اتفاق ویژه‌ای رقم بخورد. جدا از بازیکنان که باید مقابل دیدگان رئیس فیفا رفتارهای غیر فوتبال خود را کنار بگذارند، از هواداران هم این انتظار وجود دارد که با پرتاب سنگ، بطری، مواد محترقه و انداختن لیزر به صورت بازیکنان به شیشه این ویترین آسیبی نرسانند که آن را زشت و دلزده کنند. این مسئله ذهنیت زشتی را برای رئیس فیفا ایجاد می‌کند که آن وقت برای پاک کردن چنین ذهنیتی باید هزینه‌های زیادی هم بشود که اگر بشود!

فارغ از هیجاناتی که خود هواداران دارند و با هر حرکت اشتباهی از سوی بازیکنان حریف یا اشتباهی از سوی داور، سکوها را ملتهب می‌کنند، گاهی برخی لیدرها و مسئولان کانون هواداران استقلال و پرسپولیس هم به ملتهب شدن سکوها دامن می‌زنند. اتفاقی که باید از سوی مدیریت دو باشگاه به آن رسیدگی شود و تذکر جدی‌تری نسبت به سنوات گذاشته داده شود تا بلکه بتوانیم دربی 86 را با تمام هیجاناتی که دارد، به زیباترین شکل ممکن به اینفانتینو نشان بدهیم.

به گزارش تسنیم دیدار استقلال و پرسپولیس ساعت 15:45 فردا (پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

اظهارات ناظی در خصوص حضور هواداران مرد در دیدار لیگ برتر بانوان

کاروان پرسپولیس با پرواز چارتر راهی ازبکستان خواهد شد

بازیکنان استقلال در آستانه محرومیت از لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha