اصلاحات عربستان برای مقابله با ایران است!

اصلاحات عربستان برای مقابله با ایران است!

به گزارش سراج24، ولی‌عهد عربستان سعودی در مصاحبه با رسانه آمریکایی به مسائل مختلفی از «اصلاحات» در این کشور و مسائل منطقه پرداخت.

«محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه‌ای با «دیوید ایگناتیوس»، ستون‌نویس مطرح واشنگتن‌پست درباره مسائل مختلف صحبت کرده است.

«ایگناتیوس» در یادداشتی در واشنگتن‌پست، بدون نقل مستقیم اکثر جملات ولیعهد عربستان خلاصه‌ای از گفت‌وگوی خود با وی را منتشر کرده است. او نوشته، «بن سلمان» از موج جدید «اصلاحات» خود به عنوان «شوک‌درمانی» یاد کرده که برای مدرن کردن حیات سیاسی و فرهنگی پادشاهی عربستان نیاز هستند.

این در حالی است که بسیاری از تحلیلگران، در ماه‌های گذشته برنامه‌های اصطلاحاً اصلاحی بن سلمان را بهانه‌ای برای تحکیم پایگاه قدرت او و زمینه‌سازی برای تکیه زدن بر تخت پادشاهی می‌دانند.

ولیعهد جوان عربستان که معمار سیاست خارجی تنش‌زای عربستان سعودی در منطقه و آغازگر جنگ جنجالی یمن دیده می‌شود، انتقادات از سیاست‌های داخلی و منطقه‌ای خود را رد کرد. او به واشنگتن‌پست گفت در حالی که عده‌ای این سیاست‌ها را «مخاطره‌آمیز» دانسته‌اند، او این تغییرات را برای تأمین منابع مالی جهت توسعه عربستان و مقابله با دشمنان این کشور، از جمله ایران ضروری می‌داند.

بن‌سلمان در پاسخ به این سوال که آیا قبل از سفرش به ایالات متحده در ماه مارس فعالان حقوق بشری را آزاد خواهد کرد، گفت استانداردهای عربستان سعودی با استانداردهای آمریکا فرق دارند. او گفت: «وقتی چیزی کار می‌کند، نیازی به تعمیر آن نیست.»
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha