نوبخت:

سال 97 همه یارانه خواهند گرفت جز کسانی که عدم نیازشان محرز است

سال 97 همه یارانه خواهند گرفت جز کسانی که عدم نیازشان محرز است

به گزارش سراج24، محمّد باقر نوبخت سخنگوی دولت امروز(سه‌شنبه 8 اسفند) در نشست خبری خود با اشاره به تصویب لایحه بودجه سال 97 در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این لایحه، بودجه 340 دستگاه را بر اساس قیمت تمام شده محاسبه کردیم.

وی با بیان اینکه بودجه استان‌ها را تقویت کردیم و بخش مهمی از اختیارات ملّی را به استان‌ها واگذار کردیم تصریح کرد: در بودجه 97 ردیف های غیر شفاف را حذف کردیم و در این اصلاح ساختاری، اهداف مورد تأکید و اولویت های برنامه ششم را در تبصره 4 مشخص کردیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: به دلیل ناکافی بودن منابع عمومی، با اجازه رهبری 14300 میلیارد تومان را برای اهداف اولویت دار اختصاص دادیم.

وی با بیان اینکه ما سیاست کاهش فقر مطلق همراه با اصلاح پرداخت یارانه‌ها را در بودجه منعکس کردیم خاطرنشان کرد: اما مجلس با روش پرداخت یارانه‌های غیر نقدی و نقدی آنطور که دولت می‌خواست موافقت نکرد، در عین حال، دست دولت را باز گذاشت.

نوبخت تصریح کرد: سال آینده همه یارانه دریافت خواهند کرد به جز کسانی که محرز است که نیازمند دریافت یارانه نیستند.

وی با بیان اینکه برای اجرای 12 برنامه اشتغال‌زایی و ایجاد حدود 1 میلیون و 33 هزار شغل مشکلی نخواهیم داشت خاطرنشان کرد: در طرح نوسازی ناوگان شهری و بار و مسافر، 25 هزار شغل ایجاد کنیم.

نوبخت ادامه داد: در کنار آن می‌توانیم رفع آلودگی هوا و کاهش مصرف حامل‌های انرژی را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: برای مشارکت طرح های نیمه تمام با بخش خصوصی 126 هزار میلیارد تومان در بودجه سال آینده خواهیم داشت.

سخنگوی دولت، سیاست های اقتصاد مقاومتی برای دستیابی به رشد اقتصادی را مستمر و شتابنده ارزیابی کرد و افزود: توانستیم رشد تورم را به 8 و سه دهم برسانیم.

نوبخت با بیان اینکه جلوی رشد فزاینده گرانی را گرفتیم اظهار داشت: اعلام تورم ماهانه و اعلام اشتغال سه ماهه است.

سخنگوی دولت تعداد بیکاران کشور را 3 میلیون و دویست هزار نفر اعلام کرد و خاطرنشان کرد: در پاییز 96 نسبت به زمان مشابه سال قبل، 971 هزار و 680 نفر جویای کار بودند که از این تعداد 957 هزار و 751 نفر شغل پیدا کردند. 13 هزار و 928 نفر شغل پیدا نکردند و به بیکاران اضافه شدند.

وی افزود: نرخ بیکاری در پاییز امسال 11/9 و در پاییز سال گذشته  12/3 بوده است.

نوبخت خاطرنشان کرد: امسال در 9 ماه، 836 هزار نفر به طور متوسط جویای کار بودند که از این تعداد 818 هزار نفر شغل پیدا کردند و نرخ بیکاری متوسط 12 ممیز 1 درصد است.

وی با بیان اینکه بدون کسری نسبت به لایحه بودجه، تا پایان سال حقوق و دستمزدها پرداخت می‌شود تصریح کرد: سعی می‌کنیم تا 15 اسفند حقوق ها را پرداخت کنیم.

نوبخت ادامه داد: یارانه‌ها را در 26 اسفند پرداخت می‌کنیم و یارانه مراکز بهزیستی هم پرداخت می‌شود.

نوبخت با بیان اینکه در دولت یازدهم رییس جمهور به همه استان‌ها سفر کرد اظهار داشت: در اسفند 92 و در جریان سفر به استان هرمزگان طرح‌هایی با ارزش 326 میلیارد مصوب شد. 1200 میلیارد تومان به این طرح ها کمک خواهد شد که فردا آقای روحانی آن را اعلام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه امسال 10 هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت اختصاص دادیم اظهار داشت: این رقم، دو برابر سال قبل بود.

سخنگوی دولت ادامه داد: قرار شد برای کمک به این طرح 110 درصد کمک کنیم و تا پایان سال همه را پرداخت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ماه قبل 2 هزار میلیارد بابت بدهی بیمه سلامت به داروخانه ها پرداخت کردیم.

نوبخت افزود: دولت دسترسی همگان به بهداشت و درمان را با قیمت نازل فراهم کرد

وی در مورد رویارویی ورزشکاران با تیم های رژیم صهیونیستی گفت: ما الان هم در رویارویی، با استکبار نابرابر هستیم و موفق هم بوده‌ایم. شاید نیاز باشد بازبینی مجددی روی سیاست ها انجام شود، اما در حال حاضر، سیاست جدیدی نداریم.

سخنگوی دولت اظهار داشت: اعتبارات مربوط به حق‌التدریسی‌های آموزش و پرورش را تا قبل از انتهای سال پرداخت می‌کنیم.

نوبخت ادامه داد: در سال آینده مثل امسال 3400 میلیارد برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفتیم و منظور کردیم در بازه 5 ساله، همطرازی را انجام دهیم.

این خبر تکمیل می‌شود...
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

نامه انتقادی و گلایه آمیز خانواده شهدا به نوبخت

مجلس مصوب کرد حقوق هیچ فردی بیش از ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا نکند

دولت دیگر نمی‌خواهد سخنگو داشته باشد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha