آغاز آتش‌بس 5 ساعته روزانه در غوطه شرقی

آغاز آتش‌بس 5 ساعته روزانه در غوطه شرقی

به گزارش سراج24، آتش بس ۵ ساعته در غوطه شرقی آغاز شد. این آتش بس از روز سه شنبه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۴ در منطقه غوطه شرقی برقرار می شود.

بر اساس این گزارش، از دقایقی پیش و از ساعت 09:00 به وقت محلی، آتش‌بس پنج ساعته که روسیه پیشتر اعلام کرده بود در غوطه شرقی دمشق اجرا می‌شود، آغاز شد.

روز دوشنبه (دیروز) «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه اعلام کرده بود که از «سه‌شنبه» (امروز)، به صورت روزانه پنج ساعت آتش‌بس در غوطه شرقی دمشق اعلام می‌شود. این مدت از 09:00 آغاز و تا ساعت 14:00 همان روز ادامه دارد.

  این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل روز شنبه 24 فوریه، قطعنامه جدیدی برای آتش‌بس در سوریه تصویب کرد و از طرف‌های درگیر خواست تا فورا مقدمات برای آتش‌بس را که مدت آن حداقل 30 روز است، فراهم کنند. در این قطعنامه (به اصرار روسیه) گروه‌های تروریستی داعش، النصره و القاعده مستثنی شده بودند.

روسیه اعلام کرده است که یکی از اهداف آتش‌بس پنج ساعته روزانه، کمک به خروج مردمی است که گروههای تروریستی از آنان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

با آنکه پیشتر دمشق، گذرهایی امن را برای خروج مردم اعلام کرده بود، وزیر دفاع روسیه نیز گفته که در حال تهیه مختصات دقیقی برای اعلام راههای خروجی از غوطه شرقی هستند.

پیشتر نیروهای سوری و متحدان در عملیات حلب نیز با اعلام و تعیین مسیرهای امن، به خروج امن مردم از مناطق درگیری، کمک کرده بودند.

ارتش سوریه تلاش می‌کند بخشی از شرق استان دمشق را که تحت اشغال گروههای مسلحی مثل جیش الاسلام، جبهة النصره و دیگر گروههای کوچک مسلح است و با خمپاره‌افکنی به شهر دمشق، سبب کشته و مجروح شدن مردم و ناامن شدن پایتخت می‌شوند، پاکسازی کند.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

موقعیت امنیتی آمریکا و اسراییل پس از شکست حمله به سوریه

خروج بیش از ۱۷ هزار نفر از غوطه شرقی

مردم سپر انسانی تروریست‌ها در غوطه شرقی

0 نظر

ارسال نظر

capcha