مهمترین محورهای بیانات امروز رهبرانقلاب

فعلا نصیحت می کنم / اینکه رئیس یک قوه به خاطر یک سند اثبات نشده دو قوه دیگر را متهم کند، خلاف شرع و قانون است

فعلا نصیحت می کنم / اینکه رئیس یک قوه به خاطر یک سند اثبات نشده دو قوه دیگر را متهم کند، خلاف شرع و قانون است

 

به گزارش «سراج24» ، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار با هزاران نفر از مردم تبریز با اشاره به اتفاقات اخیر میان مجلس و دولت و موضوع مذاکره با آمریکا بیانات مهمی را ایراد کردند؛ مهمترین محورهای بیانات ایشان به شرح ذیل است:

** قضیه بد و نامناسبی که در مجلس پیش آمد، ملت را ناراحت کرد. بنده حقیر نیز، هم خود در قبال قضیه احساس تاثر کردم و هم به خاطر ناراحتی مردم ناراحت شدم.

** این که رئیس یک قوه به خاطر یک سند اثبات نشده دو قوه دیگر را متهم کند، خلاف شرع و قانون و تضییع حقوق مردم است.

** ایشان با تاکید بر اینکه مردم آرامش اخلاقی و روانی می‌خواهند، افزودند: بنده فعلاً نصیحت می‌کنم؛ آرامش و امنیت روانی و اخلاقی جزو حقوق اساسی مردم است.

** اصل استیضاح در مجلس غلط بود، آن هم با دلیلی‌که مربوط به آن وزیر نیست.

** دفاع رئیس محترم مجلس هم از خودش مقداری زیاده روی بود و لزومی نداشت.

** در داخل مجلس نیز برخی افراد حرف های نامناسبی بر زبان آوردند که این رفتار نیز غلط و نامتناسب با نظام جمهوری اسلامی بود.

** مسئولان باید همه تلاش خود را در جهت گشودن گره‌های اقتصادی و مشکلات مردم بکار گیرند.

** همیشه از مسئولان قوا و کسانی که مسئولیت بر دوش دارند، حمایت کرده‌ام اما این کارها متناسب با تعهدات، سوگندهای خورده شده و شأن ملت عظیم ایران نبود.

** بنده لازم می‌دانم مجدداً از ملت ایران به خاطر حضور باشکوه خود در راهپیمایی سپاسگذاری کنم. اگر صدبار نیز این تشکر تکرار شود، زیاد نیست. در مقابل این حضور و بصیرت باید تعظیم کرد.

** چند سال قبل در صحبت ابتدای سال یادآور شدم که از این به بعد نقشه دشمن بیش از همه متمرکز بر مسائل اقتصادی است.

** ما عقیده داریم سلاح هسته ای باید محو شود و نمی‌خواهیم سلاح هسته‌ای بسازیم اما اگر این عقیده را نداشتیم و تصمیم داشتیم که سلاح هسته‌ای داشته باشیم، هیچ قدرتی نمی‌توانست جلوی ما را بگیرد.

** دشمن به خیال خود فشارها را به امید سست کردن مردم افزایش داد، جواب ملت ایران در 22بهمن این بود که مردم پرشورتر از هر سال به میدان آمدند و این ضربه مانند بهمنی بر سر دشمن فرود آمد.

** توقع بنده از مسئولان این است که حالا که رفتار دشمن شدت پیدا کرده، شما هم رفاقت‌ها را میان خود شدت دهید.

** تقوا، تقوا،تقوا؛ صبر،  صبر، میدان ندادن به احساسات سرکش، ملاحظه مسائل کشور و تمرکز همه توان برای حل مشکلات مردم و کشور جزو توقعات ماست.

** دشمن برخلاف آنچه وانمود می‌کند، در مقابل ملت ایران در موضع انفعال است نه موضع فعال؛ موضع انفعال دولتمردان بی منطق آمریکایی‌ را به تشدید رفتار و حرکات غیرمنطقی واداشته است.

** رهبرانقلاب با اشاره به حضور پرشکوه مردم در 22بهمن: نمی‌شود گفت مردم از گرانی و مشکلات اقتصادی شکایتی ندارند، مشکلات هست، مخصوصاً برای طبقات ضعیف اما این موجب نشد که مردم بین خود و نظام اسلامی فاصله بیندازند.

** تناقض میان عمل و حرف دولتمردان آمریکایی نشانه بی منطقی آنهاست؛ توقع دارند که ملت‌ها مقابل زورگویی و حرف غیرمنطقی‌شان تسلیم شوند اما ملت ایران که حرف، توانایی و اقتدار دارد، اهل تسلیم نیستند.

** بنده مخالفم با این کارها که یک نفر را به عنوان ضدولایت و ضدبصیرت علیهش شعار بدهند و جلسه را برهم بزنند مانند کاری که در قم و مرقد امام(ره) اتفاق افتاد؛ اگر این افراد حزب اللهی و مومن هستند این کارها را نکنند.

** دولت آمریکا در حالی مدعی تعهد به گسترش دموکراسی در دنیاست و با این ادعا با کشوری مثل ایران که روشن‌ترین مردم سالاری را دارد،‌دائماً مقابله می کند که از برخی کشورهای منطقه که مردم‌شان رنگ و بوی انتخابات را هم ندیده‌اند، با کمال پُررویی حمایت می‌کند.

** آمریکا پرچم حقوق بشر را بلند کرده در حالی که بیشترین ضربه و اهانت را به حقوق انسان‌ها در کشورهای مختلف می‌کند. زندان‌های گوانتانامو و ابوغریب، حمله به مردم غیرنظامی افغانستان و پاکستان از این جمله است.

** دولت آمریکا در حالی می‌گوید به دنبال حل مسائل با ایران است که در عمل تحریم‌ها و شبکه تبلیغات دروغ را علیه ملت ایران فعال می‌کند.

** نتیجه مطلوب آمریکا از مذاکره، شنیدن منطق ایران و برداشتن تحریم‌ها و دخالت‌های سیاسی و امنیتی نیست؛ بلکه می‌گویند باید در مذاکره، ایران را قانع کنیم که از غنی‌سازی و انرژی هسته‌ای دست بردارد.

** ریشه مخالفت ایران با سلاح هسته‌ای، اعتقادی است، نه بخاطر علاقه آمریکا؛ معتقدیم که تولید سلاح هسته‌ای جنایت علیه بشریت است و تسلیحات اتمی موجود در دنیا نیز باید محو شود.

** آمریکا از طرح مذاکره قصد دارد به ملت‌های مسلمان نشان دهد که ایران نیز با آن همه سرسختی و ایستادگی عاقبت حاضر به مصالحه شد؛ جمهوری اسلامی چشم بسته نیست و متناسب با همین نیت پاسخ خواهد داد.

** این نصیحت و گله‌گذاری امروز، نباید موجب شود که عده‌ای راه بیفتند و علیه افرادی، به عنوان "ضدولایت و ضد بصیرت" شعار دهند.

** ملت ایران در مقابل توطئه دشمن به دنبال تدبیر، رونق، و شکوفایی اقتصادی خواهد بود اما این افق‌ها را با نیرو، غرور، شجاعت و پیشروی جوانان خود بدست خواهد اورد نه از راه ذلت مقابل دشمن.

** تحریم‌ها به کمک ملت ایران خواهد امد و به اذن الله ظرفیت‌های درونی را به رشد و شکوفایی خواهد رساند.

** ملت ایران می داند ان دست توانمندی که خواهد توانست مشکلات را حل کند، اسلام عزیز و نظام اسلامی است و تسلیم شدن در مقابل دشمنان مشکلی را حل نمی‌کند.

 

اخبار مرتبط

فایل صوتی منتسب به سردار جعفری کذب محض است

روحانی درگذشت مادر شهیدان «کارکوب زاده» را تسلیت گفت

مراسم ۱۶ آذر با حضور مجازی رئیس جمهور برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha