وحید جلیلی/

تنها کشوری که قدرت شکست ایران را دارد خودش است!

تنها کشوری که قدرت شکست ایران را دارد خودش است!

به گزارش سراج24  در فیلم  هری پاتر کاراکتری هست به نام  دیمنتور Dimentor که در فارسی دیوانه‌ساز یا افسرده‌ساز ترجمه‌اش کرده‌اند. دیمنتورها موجوداتی هستند که وارد محیط می‌شوند و نشاط آن را از بین می‌برند و مردم را تبدیل به آدم‌های  افسرده می‌کنند.
دیمنتور فیلم هری پاتر

      ایرانِ امروز تحت هجوم دیمنتورها است. یعنی از فلان گروه تلگرامی خانوادگی بگیر تا سینما و روزنامه‌ها و رسانه ملی و... پر است از دیمنتورهایی که دست‌اندرکار  تزریق یأس، ناامیدی و بدبینی در جامعه هستند. سلطه دیمنتورها به قدری سنگین شده است که حتی دربعضی مجامع حزب‌اللهی هم آدم جرأت ندارد بگوید اوضاع خیلی هم بد نیست؛ سریع واکنش نشان می‌دهند! :"محافظه‌کار شدی!؟ سرسپرده رژیم شدی!؟ "

   حالا که در عرصه عینی و میدانی نمی‌شود ایران را شکست داد باید کاری کنیم خودشان، خودشان را شکست بدهند! تنها کشوری که قدرت شکست ایران را دارد خودش است!

تبیین درست وضعیت ایران ۱۳۹۶، نه با تحلیل سیاسی به دست می‌آید نه تاریخی، نه جامعه‌شناختی... ی. . بهترین روش؛   تحلیل روانشناختی است که می‌تواند شرایط را تبیین کند. ما در ایران ۹۶ دچار یک وضعیت روانشناختی عجیب و غریب هستیم. ایرانی که در آستانه یک جهش بزرگ هست را چنان تیره نشان می‌دهیم که همه اراده‌ها ناامید شوند!

     ایران امروز جامعه‌ای با ۸۰ میلیون جمعیت، ۴ میلیون  دانشجو، میلیون‌ها فارغ‌التحصیل، صدهاهزار  مهندس (تعداد مهندس‌های ایران با جامعه ۳۰۰ میلیونی آمریکا برابر است!)، گسترش زیرساخت‌های انرژی و حمل و نقل در تمام کشور؛ جاده‌های سیستان بلوچستان مرتب‌تر از بسیاری از جاده‌های اروپا، از لحاظ دفاعی و نظامی قدرت پیروز در  سوریه،   لبنان،   عراق و  یمن با قدرت بازدارندگی کم نظیر و امنیت منحصربه‌فرد و... با پیشرفت‌های مثال زدنی و غبطه‌برانگیز برای اکثر کشورهای جهان در حوزه  هوافضا و پرتاب  ماهواره، انرژی  هسته‌ای،   نانوتکنولوژی،   بیوتکنولوژی و  سلول‌های بنیادی و ...

  حالا که در عرصه عینی و میدانی نمی‌شود ایران را شکست داد باید کاری کنیم خودشان، خودشان را شکست بدهند! تنها کشوری که قدرت شکست ایران را دارد خودش است! چون تجربه اثبات کرده است ایرانی‌ها هر کاری را اراده‌ کردند توانستند انجام بدهند و هر کاری که غرب کرده است که جلوی"تحقق" اراده ایرانی‌ها را بگیرد نتوانسته و در نهایت ایران موفق شده است. پس باید کاری کرد که اراده ما را بگیرند.

 امام حسن عسکری(ع) می‌فرمایند ما من بلیه الّا و للّه فیها نعمه تحیط بها : «هیچ تهدیدی نیست مگر اینکه فرصتی بزرگتر در آن است». بعضی بچه حزب‌اللهی‌ها برعکس شده‌اند! اعتقاد دارند که «هیچ چیز خوبی وجود ندارد. حتی اگر اتفاق خوبی می‌افتد، منتظر باشیم پس از آن خبر بد بزرگتری برسد!»

    باید دی‌منتورها را فعال کنند! الان  سینما و  رسانه ایران پر است از این دی‌منتورها؛ به  فضای مجازی هم که به شکل بسیار گسترده هجوم کرده اند. در همین موضوع برداشته شدن  نرده‌های  نماز جمعه در تبریز یک عده‌ای می‌گویند: «این ذوق زدن دارد؟ این کف خواسته‌های ما هم نیست! اگر فردا روز، همین آدم کار بدی کرد چطور می‌خواهیم نقدش کنیم؟» خیلی جالب است! از این به بعد باید در هر فرصتی یک تهدید ببینیم!

 امام حسن عسکری(ع) می‌فرمایند ما من بلیه الّا و للّه فیها نعمه تحیط بها : «هیچ تهدیدی نیست مگر اینکه فرصتی بزرگتر در آن است». بعضی بچه حزب‌اللهی‌ها برعکس شده‌اند! اعتقاد دارند که «هیچ چیز خوبی وجود ندارد. حتی اگر اتفاق خوبی می‌افتد، منتظر باشیم پس از آن خبر بد بزرگتری برسد!»

**وحید جلیلی در جمع نشریات برگزیده اولین لیگ نشریات دانشجویی دکه

اخبار مرتبط

نپذیرفتن زائران ایرانی در عراق جنبه سیاسی ندارد

5 باور غلط از اشغال ایران رضاخانی توسط متفقین

استکبار جهانی باید منطقه را ترک کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha