آخرین اخبار از بررسی بودجه ۹۷ در شورای نگهبان

آخرین اخبار از بررسی بودجه ۹۷ در شورای نگهبان

به گزارش سراج24، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به آخرین نتایج بررسی لایحه بودجه 97 در این شورا، گفت: در جلساتی که تاکنون برای بررسی لایحه بودجه 97 در شورای نگهبان برگزار شده، تا تبصره (7) این لایحه را بررسی کرده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه هنوز لایحه بودجه 97 به‌طور رسمی از سوی اداره قوانین مجلس به شورای نگهبان ارسال نشده است، به نحوه چگونگی بررسی این لایحه در شورای نگهبان اشاره کرد و اظهار داشت: بررسی لایحه بودجه 97 در شورای نگهبان نیز مانند دیگر مصوبات مجلس است و شورای نگهبان برای بررسی این لایحه نیز 10 روز فرصت رسیدگی و اعلام نظر دارد که می‌تواند 10 روز دیگر نیز استمهال کند.

  
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه لایحه بودجه 97 در جلسات فوق‌العاده این شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: شورای نگهبان امروز و فردا نیز به‌منظور بررسی لایحه بودجه 97 تشکیل جلسه می‌دهد.

کدخدایی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم بررسی لایحه بودجه 97 در اسرع وقت در شورای نگهبان پایان یابد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون لایحه تصویب‌شده بودجه 97، چند ایراد داشته است، اما تا زمانی که بررسی آن در شورای نگهبان نهایی نشده، نمی‌توانیم اعلام کنیم.

طبق قانون اساسی، شورای نگهبان می‌بایست کلیه مصوبات مجلس شورای اسلامی را که بودجه‌های سالانه نیز شامل آنها می‌شود در مهلت قانونی 10روزه از حیث مطابقت با موازین شرعی و قانون اساسی بررسی و ایرادات و ابهامات احتمالی را به مجلس شورای اسلامی اعلام کند.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

همه کشورهای اسلامی به یاری لبنان بشتابند

6 توصیه آیت‌الله جنتی به نمایندگان مجلس

رونمایی از سامانه «مردم‌ناظر» توسط شورای نگهبان

0 نظر

ارسال نظر

capcha