«سراج 24» گزارش می‌دهد

ماجرای مستند جدید سید حسن نصرالله/سقوط پهپاد سوریه، سرنگونی جنگنده F16 اسرائیل و حالا پاسخ حزب‌الله لبنان با «المیادین»

ماجرای مستند جدید سید حسن نصرالله/سقوط پهپاد سوریه، سرنگونی جنگنده F16 اسرائیل و حالا پاسخ حزب‌الله لبنان با «المیادین»

گروه فرهنگی سراج24: منطقه غرب آسیا روزهای بسیار پر خبر و پر چالشی را پشت سر می‌گذارد، شاید این حرف تازه ای نباشد وقتی تقریبا چالش، خطر و حادثه تبدیل به عضو دائمی خانواده مهم غرب آسیا در جهان شده است. ایران، عراق، سوریه، لبنان، عربستان، رژیم صهیونیستی و ... بارِ بخش غیر قابل انکاری از اثرگذاری بین المللی را به دوش می‌کشند اما با یک شرایط خاص و ویژه که آنهم ممزوج بودن خیر و شر، حق و باطل در یک رویداد و حادثه بزرگ است.

یکی دو هفته قبل بود که ماجرای پهپاد سقوط کرده به دست پدافند هوایی رژیم صهیونیستی نقل خبرها شده بود. رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک پهپاد ایرانی را مورد ره گیری و اصابت پدافند خودش قرار داده است. این خبر چندان دوامی نیاورد تا اینکه کمتر از یک ساعت بعد، خبری دیگر جایگزین پهپاد سقوط کرده شد و همه چیز را تغییر داد. رژیم صهیونیستی در تعقیب پهپادی که ادعا می‌کرد به حریم آنها تجاوز کرده، با چند جنگنده به حریم هوایی سوریه تجاوز کرد و وارد آسمان این کشور شد. ارتش سوریه توانست جنگنده‌های رژیم اشغالی را ره گیری و مورد اصابت پدافند هوایی خود قرار دهد. در نتیجه این عملیات جنگنده F16 اسرائیلی سرنگون و ساقط شد.

سرنگونی جنگنده مدرن رژیم صهیونیستی تبدیل به خبر اول رسانه های دنیا شد. بیشتر از چهل سال بود که هیچ کشوری نتوانسته بود یک جنگنده اسرائیلی را سرنگون کند. هشتگ‌های #اسرائیل_سقطت و #F16 خیلی زود تبدیل به ترندهای جهانی شدند و کاربران شبکه‌های اجتماعی تحلیل‌های بسیاری درباره آن نوشتند.

چند روز قبل نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس به کنفرانس امنیتی مونیخ رفت و مانند آمریکایی‌ها یک نمایش لاشه‌ای به راه انداخت. آهن پاره ای در دستانش گرفت و مقابل حضار گرفت و گفت«این لاشه پهپاد ایرانی است که چند روز قبل مورد اصابت قرار دادیم». او ایران را تهدید به جنگ کرد و البته پاسخش را از محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان و جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دریافت کرد.

در همه این بازی های چند روزه رژیم صهیونیستی با لاشه یک پهپاد مجهول الهویه و سکوت درباره سقوط F16 اسرائیلی، شبکه تلویزیونی المیادین اقدام به انتشار مستندی از سید حسن نصرالله کرد. مستندی که رفتارها و صحبت‌های دبیر کل حزب الله لبنان را از زبان کارشناسان اسرائیلی تحلیل می‌کند. مستند «نصرالله از دید اسرائیل» حاوی اطلاعاتی جالب و دست اول پیرامون دیدگاه اسرائیلی‌ها درباره دبیر کل حزب‌الله لبنان است و چگونگی تاثیرگذاری این شخصیت بر رفتار رژیم صهیونیستی را از لحاظ نظامی، رسانه‌ای و فکری، روایت می‌کند.

این روزها با پیشرفت و اثرگذاری رسانه‌های جمعی، با جنگ و مبارزه ای پیچیده مواجه هستیم. اسرائیل یک پهپاد را ساقط می‌کند، نتانیاهو با یک تکه آهن به کنفرانس امنیتی مونیخ می‌رود، ارتش سوریه یک جنگنده مدرن F16 را ساقط می کند و نهایتا شبکه المیادین با مستندی از سید حسن نصرالله جواب کُری خوانی‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی را می‌دهد. حالا رسانه همانقدر اثرگذار است که سقوط یک F16 اسرائیلی در دنیای واقعی.

اخبار مرتبط

خاطرات سیدحسن نصرالله از آیت الله بهجت در پله چهارم

جزئیات برگزاری بزرگداشت فرزند سیدحسن نصرالله در قم +پوستر

حاج رضوان 9 سال پس از شهادتش به خیابان‌های «تل‌آویو» رسید/«یا ذالکوفیه»؛ماجرای وحشت صهیونیست‌ها با نماهنگ جوانان ایرانی و لبنانی+فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha