دیدار ظریف و همتای اسپانیایی در تهران

دیدار ظریف و همتای اسپانیایی در تهران

به گزارش سراج24، «محمد جواد ظریف» ، وزیر امور خارجه کشوران ، امروز (چهارشنبه) با «آلفونسو داستیس» وزیر خارجه اسپانیا که به تهران سفر کرده دیدار و در خصوص مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی به رایزنی پرداخت.

وزیر خارجه اسپانیا همچنین امروز با علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل دیدار کرد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز گذشته با اعلام خبر سفر «آلفونسو داستیس» وزیر خارجه اسپانیا به تهران افزود: دیدار و گفت‌وگو با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و دیگر مقامات کشورمان و رایزنی و تبادل نظر در خصوص راه‌های تقویت و توسعه روابط دوجانبه از جمله اهداف این سفر است.

لازم به ذکر است «آلفونسو داستیس» وزیر خارجه و همکاری اسپانیا قرار بود در اکتبر 2017 به ایران سفر کند، اما به دلیل تحولات در منطقه خودمختار کاتالونیا این سفر به تعویق افتاد.

وزیر امور خارجه اسپانیا سال گذشته (1395) در حاشیه پنجاه و سومین کنفرانس امنیتی مونیخ با محمدجواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کرده بود. ظریف در این دیدار از همتای خود برای سفر به تهران دعوت به عمل آورده بود.

وزیر امور خارجه اسپانیا پس از این دیدار در صفحه توئیتر خود نوشت: دیدار خوبی با دوست ایرانی خود داشتم و دو طرف برای تحکیم توافق هسته‌ای و همکاری برای حل تنش‌های منطقه‌ای تلاش خواهند کرد.

وزرای خارجه ایران و اسپانیا همچنین در خرداد 1396 در گفت‌وگویی تلفنی آخرین تحولات منطقه و تنش‌های پدید آمده بین برخی از کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

ظریف فروردین 1394 به اسپانیا سفر و با خوزه مانوئل گارسیا مارگالو وزیر خارجه وقت اسپانیا و دیگر مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

مسکو: به حمایت کامل از برجام ادامه می‌دهیم

واشنگتن بار دیگر ایران را به اشاعه تسلیحاتی در منطقه متهم کرد

روس‌ها آمریکا را تهدید کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha