تقدیر وزارت خارجه از گروه نُجَباء

تقدیر وزارت خارجه از گروه نُجَباء

به گزارش سراج24، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تحریم مقاومت اسلامی نُجَباء در کنگره آمریکا را اقدامی با انگیزه حذف جریانات اصیل از صحنه تحولات منطقه ارزیابی کرد.

قاسمی در این رابطه اظهار داشت: از زمان اشغال عراق در سال 2003، جریانات قدرتمندی پا به عرصه سیاسی و نظامی این کشور گذاشتند که هدف اصلی‌شان مبارزه با اشغالگران و پاکسازی عراق از لوث عناصر بازمانده بعثی بود. این جریانات اصیل، هم در میان اهل‌تسنن و عشایر و هم به‌خصوص در میان شیعیان شکل گرفتند و وارد فاز عملیاتی شدند و طی 15 سال گذشته خدمات بسیاری در دفاع از تمامیت ارضی، صیانت از وحدت ملی و مبارزه با اشغالگران انجام دادند.

وی ادامه داد: مقاومت اسلامی نُجَباء که به حزب‌الله عراق نیز شهرت یافته، از جمله همین گروه‌های فعال و اثرگذار در تحولات و معادلات میدانی عراق محسوب می‌شود که نه‌ تنها در پاکسازی این کشور از عناصر بیگانه مشارکت داشته، بلکه به‌ عنوان زیرمجموعه بسیج مردمی، در مبارزه با گروه‌های تروریستی ــ تکفیری از جمله داعش و بیرون راندن آن‌ها از موصل و الانبار و تلعفر و دیگر مناطق نقشی برجسته ایفا کرده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران حضور فعال و تعیین‌کننده رزمندگان نُجَباء در جبهه مبارزه با دولت خود خوانده داعش در عراق و سوریه را برهم‌زننده سیاست پیدا و پنهان آمریکا مبنی بر "تقویت داعش و ایجاد بحران منطقه‌ای" توصیف کرد و گفت: بدیهی است که واشنگتن وجود جریانات اسلامی همچون مقاومت اسلامی نُجَباء را برنمی‌تابد و برای حذف آن‌ها به همه ابزارهای ممکن از جمله تحریم یا اهرم‌های نظامی ـ مالی متوسل می‌شود.

قاسمی در پایان ضمن تأکید بر نفوذ و محبوبیت مردمی مقاومت اسلامی نُجَباء، تصریح کرد: آمریکا با همکاری رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای متمول عرب حوزه خلیج فارس، در صدد تغییر موازنه به‌ ضرر جبهه مقاومت و به‌نفع جریانات تروریست‌پرور است؛ بنابراین اقداماتی از قبیل تحریم نُجَباء در کنگره ایالات‌متحده، ناشی از شکست‌های عدیده "محور نکبت" (ترامپیسم ــ صهیونیسم ــ سعودیسم) در این عرصه است.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

چرا ایران به قطعنامه «حق برخورداری از محیط زیست سالم و پایدار» رای ممتنع داد؟

سخنگوی وزارت امور خارجه: منطقه ما به جای ائتلاف‌های پوشالی نیازمند همکاری منطقه‌ای است

«ناصر کنعانی» سیزدهمین سخنگوی وزارت خارجه / خطیب‌زاده مشاور امیرعبداللهیان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha