دو قهرمانی در 11 ماه؛

پرسپولیس در دربی تاریخ فوتبال را بازنویسی می‌کند؟!/یک رکورد جهانی در انتظار شاگردان برانکو

پرسپولیس در دربی تاریخ فوتبال را بازنویسی می‌کند؟!/یک رکورد جهانی در انتظار شاگردان برانکو

به گزارش سراج24، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی در 26 فروردین ماه سال جاری در تبریز قهرمانی اش را سه هفته مانده به پایان مسابقات لیگ برتر شانزدهم مسجل کرد که حالا حتی با برگزاری مسابقات هفته بیست و چهارم در فاصله 6 هفته مانده به پایان لیگ نیز می تواند بار دیگر این عنوان را برای خود مسجل کند!

در همین رابطه بخوانید:

شاهکار شاگردان برانکو پس از آمدن شفر/ یک اختلاف دو رقمی دیگرِ استقلال با پرسپولیس!

در صورتی که در هفته پیش رو (بعد از برگزاری دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا در اواسط این هفته) تیم های فولاد، ذوب آهن، سایپا و پارس جنوبی جم که 38 و 37 امتیازی هستند، شکست بخورند و پرسپولیس مصاف با استقلال خوزستان را با پیروزی تمام کند در همین هفته می تواند با 57 امتیاز جشن قهرمانی اش را در ورزشگاه آزادی را برپا کند! ...که البته شکست خوردن هر چهار تیم بالای جدولی در یک هفته کمی بعید به نظر می رسد اما...

پرسپولیس با غلبه بر دو استقلال خوزستان و تهران قهرمان لیگ هفدهم می شود

...اما با پیروزی پرسپولیس در دربی و قربانی کردن دومین استقلال لیگ برتر طی دو هفته متوالی(پس از برد احتمالی در دیدار با استقلال خوزستان) این قهرمانی در هفته بیست و پنجم قطعا مسجل خواهد شد. البته تیم 57 امتیازی پرسپولیس در صورت فتح دربی به عدد 60 می رسد و جشن چهارمین قهرمانی لیگ برتر را در فاصله 5 هفته مانده به پایان فصل برگزار خواهد کرد؛ اما جشنی بدون جام قهرمانی!

سعید فتاحی رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفت و گو با مشرق، در این باره توضیح داد:

«با توجه به اینکه جام قهرمانی در دیدارهای خانگی به باشگاه ها اعطا می شود چون در مسابقه هفته بیست و پنجم استقلال میزبان است امکان اعطای جام به اعضای تیم پرسپولیس وجود ندارد و این مراسم به بازی اول خانگی این تیم موکول خواهد شد».

فتاحی می گوید: در صورت قهرمانی پرسپولیس در دربی جامی به این تیم اعطا نمی شود

با نگاهی گذرا به مسابقات پیش رو و تداخل اردو و مسابقات تیم ملی در ایام نوروز با هفته بیست و ششم در تاریخ نهم فرودین  و اینکه سرخابی ها مشترکاً 14 ملی پوش(هر تیم 7 بازیکن) دارند کاملا واضح است که کارلوس کی روش تحت هیچ شرایطی راضی نمی شود بدون ملی پوشانش راهی اتریش شود تا در مصاف دوستانه با تونس و الجزایر در سوم و هفتم فروردین(دو روز پیش از دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس در لیگ با رقبایشان) به میدان برود. البته سعید فتاحی در این باره که تکلیف این مسابقات چه زمانی روشن می شود نیز به مشرق گفت:

«قرار است در روزهای آتی برای حل این موضوع نشستی با حضور مسئولان تیم ملی و باشگاه های استقلال و پرسپولیس داشته باشیم».

با این توضیح در صورت تعویق افتادن این مسابقه اعطای جام قهرمانی به هفته بیست و هشتم و تاریخ 22 فروردین موکول خواهد شد. روزی که بار دیگر پرسپولیس در تهران میزبان پارس جنوبی جم است چون پیش از آن در هفته بیست و هفتم باید در مشهد مهمان پدیده باشد!

نکته مهمتر نهفته در این میان این است که درصورت مسجل شدن قهرمانی پرسپولیس در روز دهم اسفند 5 هفته مانده به پایان لیگ در تاریخ دهم اسفند ماه سال جاری پس از حضور در دربی برگشت این است که پرسپولیس برای دومین بار در طول یک سال دومین جام قهرمانی اش در لیگ برتر را بدست خواهد آورد! دو قهرمانی در دو فصل ولی در 11 ماه! اتفاقی کم نظیر که تاکنون در ایران رخ نداده و کمتر تیمی موفق به کسب این افتخار در دنیا شده است. رکوردی تازه برای فوتبال جهان و شاید ثبت در تالار افتخارات فدراسیون بین المللی فوتبال – فیفا.

اخبار مرتبط

عملکرد سرخابی‌ های پایتخت در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹

نبی: تاج درباره تیم هایی صحبت کرده که در لیگ قهرمانان آسیا نیستند

ژاوی در ورزشگاه آزادی برای همیشه از فوتبال خداحافظی خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha