محرومان با خانه‌های ارزان قیمت ‌خانه‌دار می‌شوند

محرومان با خانه‌های ارزان قیمت ‌خانه‌دار می‌شوند

به گزارش سراج24، در این 4 دهه که از پیروزی انقلاب می‌گذرد بنیاد مسکن اقداماتی را برای خانه‌دار کردن محرومان انجام داده است در همین رابطه جواد حق‌شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با بیان این‌که یکی ازبرنامه‌های بنیاد مسکن استفاده از روش‌های نوین ساخت و ساز مسکن در کشور است،  اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های بنیاد مسکن، احداث مجتمع‌های مسکونی در کلانشهرها و شهرهای کوچک است.

وی تصریح کرد:‌بنیاد مسکن بر اساس این برنامه مجتمع‌های مسکونی را با امکانات مناسب در پروژه‌های بزرگ مقیاس و کوچک مقیاس می‌سازد.

   وی افزود:‌به عنوان مثال هم‌اکنون پروژه 2800 واحدی گرمدره توسط بنیاد مسکن در حال ساخت است، پروژه 5000 واحدی شهرک سنجان کرمانشاه و 1500 واحدی شهرک نشاط شیراز نیز با اولویت خانه‌دار کردن اقشار کم‌درآمد و همچنین سایر اقشار در دست ساخت است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با اعلام این‌که پروژه‌های کوچک مقیاس 10 تا 15 واحدی است، اظهار کرد در این بخش هم‌اکنون 19 هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک و بزرگ کشور در حال ساخت است.

حق‌شناس بیان کرد:‌ ساخت‌و ساز واحدهای مسکونی با رعایت کامل مقررات فنی انجام می‌شود و با حدود 15 درصد زیر قیمت منطقه واگذار می‌شود.

وی با اشاره به 4 دهه برنامه‌ریزی بنیاد مسکن برای خانه‌دار کردن محرومان گفت: تاکنون حدود 350 هزار واحد مسکونی شهری توسط بنیاد مسکن در قالب این گونه مجتمع ها ساخته شده است.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

بهره برداری از ۷ پروژه خدمات روبنایی در فاز‌های ۳ و ۱۱ پردیس به ارزش ۶۱۲ میلیارد ریال

اختصاص زمین رایگان به خانه های تخریب شده بر اثر سیل

واگذاری عرصه واحدهای مسکن مهر قانونی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha