اژه‌ای: شهرداری و شورای شهر فساد را اطلاع دهند

اژه‌ای: شهرداری و شورای شهر فساد را اطلاع دهند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در هفته گذشته از سوی شهردار تهران صحبت از وقوع فسادی بزرگ در شهرداری تهران به میان آمد:

از سوی آقای نجفی اعلام شد که گزارشی 500 صفحه‌ای به شورای شهر تهران ارائه شده است که مسئولان سابق شهرداری خواستار ارائه این گزارش و مستندات به دستگاه قضایی شدند آیا تا امروز آقای نجفی مطلبی در این خصوص به دستگاه قضایی اعلام کرده اند و اگر نکنند تکلیف چیست؟ گفت: من هم این موضوع را از بیرون شنیده ام.

وی ادامه داد: در جریان نیستم که این گزارش ارسال شده است یا نه اما اگر شهرداری و شورای شهر از وقوع یک فساد اطلاع دارند موظف هستند اطلاع دهند.

  
محسنی اژه‌ای تصریح کرد: البته این گزارش چیزی نیست که بخواهند نزد خود نگه دارند و حتما اطلاع می دهند.

وی در خصوص پرونده ٥ صرافی که پلمب شدند، گفت: ٦ نفر تحت تعقیب هستند اما اینکه بازداشت شدند یا نه اطلاع ندارم. وزارت اطلاعات هم روی این پرونده کار کرده است.

اژه‌ای در مورد بودجه قوه قضاییه نیز گفت: اگر امسال دولت و مجلس در ارتباط با بودجه عنایت نداشته باشند و از آن چه در برنامه ششم هم پیش بینی شده، کمتر در نظر گرفته شود، به صراحت می گویم که به تکالیفی که خود مجلس بر عهده دستگاه قضا گذاشته، نمی توانیم عمل کنیم.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: بر اساس برنامه ششم باید 2.9 درصد بودجه کل در نظر گرفته می شد اما در لایحه بودجه 2.6 درصد پیش بینی شده بود. با تلاش ها در کمیسیون تلفیق 800 میلیارد اضافه شد اما هنوز هم با 2.9 فاصله داریم. ضمن اینکه بخشی از بودجه قوه قضاییه درآمد هزینه است و ار درآمد حاصل شود اختصاص می یابد. کاری که متاسفانه دولت هم در سال 95 و 96 انجام داد، حتی آن میزانی که درآمد است را هم کامل نمی دهند. ما در همین فصل سوم واقعا گرفتار شدیم و نزدیک بود در پرداخت حقوق ها با مشکل مواجه شویم.

وی در خصوص سازمان ثبت و بحث کاداستر، در قانون پیش بینی شده درآمدی که از کاداستر حاصل می شود 100 درصد به آن تخصیص یابد. این درآمد هم اختصاص نمی یابد و بخشی از آن به هلال احمر اختصاص می یابد. ما نمی گوییم هلال احمر نیاز ندارد. هلال احمر هم نیاز به بودجه دارد اما چرا از این ردیف؟
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

هیچکس حق مخدوش کردن کرامت انسانی را ندارد

خیابانی مزین به نام سردار سلیمانی خواهد شد

سومین مناظره‌ی زاکانی و تاجزاده با محوریت انتخابات سال ۸۸ و فساد اقتصادی

0 نظر

ارسال نظر

capcha