روایت اسرائیل از کشتی‌های انتحاری حزب‌الله

روایت اسرائیل از کشتی‌های انتحاری حزب‌الله

به گزارش سراج24، معاون پیشین اداره عملیات نیروی دریایی رژیم صهیونیستی مدعی است حزب‌الله در جنگ بعدی با اسرائیل از کشتی‌های انتحاری استفاده می‌کند.

مقامات نظامی رژیم صهیونیستی مدعی هستند در صورت وقوع جنگی جدید با لبنان، جنبش حزب‌الله از کشتی‌ها و قایق‌های انتحاری علیه نیروی دریایی اسرائیل استفاده خواهد کرد.

دریادار «شائول خورف» معاون پیشین اداره عملیات نیروی دریایی رژیم صهیونیستی به روزنامه «جروزالم پست» ادعا کرد: «حزب‌الله نیازی ندارد خودش را به کشتی‌های جنگی مانند اسرائیل مجهز کند بلکه ما باید انتظار داشته باشیم که آنها از نبرد غیرمتقارن برای به چالش کشیدن اسرائیل استفاده می‌کنند.»

خورف استفاده از جنگ‌افزارها و نبرد متقارن از سوی حزب‌الله را اینگونه توضیح داد: موشک‌های زمین به دریای نقطه‌زن و کشتی‌های جنگی انتحاری، مانند آنچه که اکنون در یمن رخ می‌دهد.

وی در حاشیه برگزاری همایش ژئواستراتژیک در دانشگاه «حیفا» با بیان اینکه به نفع حزب‌الله نیست که در برهه کنونی وارد نبردی جدید با اسرائیل شود، اما گفت: «وقتی به راهبرد آنها نگاه کنید، آشکار است که می‌خواهند دارایی‌های استراتژیک اسرائیل را هدف قرار دهند.»

این مقام نظامی پیشین رژیم صهیونیستی افزود در نبرد احتمالی بعدی، حزب‌الله روی دریا تمرکز خواهد کرد و این در حالی است که 90 درصد واردات اسرائیل از طریق کشتی بوده و بسیار به حمل و نقل دریایی وابسته است.

خورف همچنین طی یادداشتی برای اندیشکده سیاستگذاری دریایی در دانشگاه حیفا مدعی شد: «نیروی دریایی ایران در آستانه رسیدن به دریای مدیترانه با استفاده از بنادر سوریه است.»
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

باید جنگی در بین جنگ‌ها راه بیاندازیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha