سوروس:

پدیده ترامپ موقتی است و 2020 ناپدید خواهد شد

پدیده ترامپ موقتی است و 2020 ناپدید خواهد شد
به گزارش سراج24 ، «جورج سوروس» که از حامیان سرسخت هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 بوده و روابط سردی با دونالد ترامپ دارد، در نشست مجمع جهانی اقتصادی در داووس اظهاراتی علیه رئیس‌جمهور آمریکا مطرح کرد.
 
این سرمایه‌دار آمریکایی مجارستانی‌تبار، که مدیریت صندوق 26 میلیارد دلاری سوروس و ریاست هیأت مدیره جهانی بنیادهای «جامعه باز» را برعهده دارد، در داووس دولت دونالد ترامپ را «خطری برای جهان» توصیف کرد.
 
به گزارش بلومبرگ، جورج سوروس با انتقاد از مواضع ترامپ در قبال کره شمالی از خطر احتمال جنگ هسته‌ای آمریکا علیه این کشور سخن گفت.
 
او گفت: «من دولت ترامپ را خطری برای جهان می‌دانم البته آن(دولت ترامپ) را یک پدیده موقتی که در سال 2020 و شاید هم زودتر ناپدید خواهد شد».
 
این میلیاردر آمریکایی ادامه داد: «من رئیس‌جمهور ترامپ را به خاطر انگیزه بخشی به حامیان کلیدی خودش تحسین می‌کنم اما او در مقابل ایجاد هر یک حامی برای خودش، تعداد زیادی مخالف درست کرده است. به همین دلیل من انتظار یک پیروزی بزرگ حزب دموکرات را در سال 2018 دارم».
 
اشاره سوروس به انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا است که ششم نوامبر 2018(15 آبان 1397) برگزار خواهد شد.
 
در این روز قرار است برای همه 435 کرسی مجلس نمایندگان آمریکا و همچنین 33 کرسی از مجموع 100 کرسی سنای آمریکا رای گیری شود.
 
منبع: فارس

اخبار مرتبط

بزرگداشت و تبیین صحیح غدیر موجب وحدت، اقتدار و عزت مسلمانان می‌شود

رای دادگاه عالی آمریکا علیه ترامپ

مسئولان فریب مواضع دوگانه ترامپ را نخورند/آمریکارا گستاخ‌تر نکنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha