آیت‌الله امامی‌کاشانی: مسئولان نگذارند دشمن از مشکلات معیشتی سوءاستفاده کند

آیت‌الله امامی‌کاشانی: مسئولان نگذارند دشمن از مشکلات معیشتی سوءاستفاده کند

به گزارش سراج24،  آیت‌الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران (29دی) در خطبه اول با اشاره به آغاز ماه جمادی الاول و آغاز ایام فاطمیه گوشه‌هایی از زندگی حضرت زهرا (س) را بیان کرد و گفت: حضرت زهرا (س) اسوه است. یعنی رهبر و سرمشق. و اگر کسی بخواهد به کمال و رشد علمی، اخلاقی، اجتماعی و فکری برسد به انسان کاملی مانند حضرت زهرا (س) نیاز دارند.

آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم، اظهار داشت: به خانواده عزیزانی که در کشتی نفت‌کش سانچی به جایگاه رفیع شهادت رسیدند تسلیت عرض می‌کنم.

وی با اشاره به قسمتی از نامه حضرت امیرالمومنین به مالک اشتر حاکم مصر درمورد رسیدگی به نیازمندان و کسانی که وضعیت معیشتی نامناسبی دارند، گفت: کشور اسلامی باید حدود و حقوقش همه مصون باشد و هر کس از دور نگاه کرد بگوید این کشور اسلامی و کشور علی ابن ابی طالب است. لذا اگر به محتاجان و نیازمندان توجه نکنیم دشمنان مانند معاویه ابن ابی سفیان که هم پول و هم قدرت داشت می‌آیند و روی دوش گرفتار‌ها سوار می‌شوند.

وی افزود: بر روی موجی که افراد قانع، گرفتار، بی‌شغل و کم درآمد دارند سوار می‌شوند و کشور را علیه علی (ع) تحریک می‌کنند. به همین خاطر امیرالمومنین به مالک اشتر این نکته بسیار مهم را اشاره کردند که باید با نیازمندان به درستی برخورد شده و مشکلات آن‌ها حل شود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران اظهار داشت: در کشور ما وقتی یک کارخانه تولیدی تعطیل شد، اگر حالا امیرالمومنین و پیامبر بودند می‌رفتند و رسیدگی می‌کردند که چرا این کارخانه تعطیل شده است. لذا مسئولین باید رسیدگی کنند که چرا این کارخانه تعطیل شده و کارگر‌ها بی‌کار شدند، باید بررسی کنند که مدیریت ضعیف بوده یا اجناس تولیدشده کیفیت مناسب را نداشته یا کمبود نقدینگی وجود داشته است، ولایت این را می‌گوید که مشکلات نیازمندان باید رسیدگی شود.

آیت الله امامی کاشانی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند راه باز است و مشکلی وجود ندارد و این مشکلات کوچک نیز با جوانان دانشگاهی، آگاه و مردم با معرفت در حالی که دور تا دور کشور توسط دشمنان محاصره شده است و هدفشان نابودی اسلام است برطرف خواهد شد.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری و اعضای شرکت کننده در اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی فرمودند که شما در مورد میانمار و کشمیر قطعنامه صادر کردید اما نسبت به فلسطین و یمن سکوت کردید لذا باید شجاعت، قدرت و دلسوزی برای جهان اسلام داشته باشید.

خطیب نماز جمعه تهران عنوان کرد: در دنیایی که ایران و اسلام این چنین غریب شده که از یک طرف رژیم صهیونیستی می‌خواهد ریشه اسلام را بکند و آمریکا حمایت کرده و از طرف دیگر آل سعود خبیث هزینه‌هایش را پرداخت می‌کند. در این چنین دنیایی جهان اسلام به انسجام و وحدت نیاز دارد. در کشور ما نیز انسجام و وحدت بر محور ولایت قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

دستگیری 3 تن از عناصر تروریست ضد انقلاب در شمالغرب کشور

پیامدهای سیاسی، امنیتی و حقوقی ترور شهید فخری‌زاده بررسی می‌شود

دولت عزمی برای حل مشکلات ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha