سوخت سمی سانچی در حال نشت به دریاست

 سوخت سمی سانچی در حال نشت به دریاست

به گزارش سراج 224 به نقل از رویترز، اداره امور اقیانوسی دولت چین اعلام کرد، سوخت نفتکش ایرانی که هفته گذشته در آبهای دریای چین شرقی غرق شد احتمالا اکنون در حال نشت کردن به آب دریاست.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی دولت چین، کشتی ها و ماهواره های متمرکز بر محل حادثه چند لکه جدید نفتی را در اطراف محل غرق شدن کشتی گزارش کرده اند. به گفته اداره امور اقیانوسی چین، یک لکه جدید در 2.5 کیلومتری شرق محل حادثه مشاهده شده که احتمالا ناشی از نشت سوخت سمی نفتکش که نوعی نفت سنگین است به دریا بوده است.

مشخص نیست که در هنگام غرق شدن، چه مقدار از سوخت نفتکش سانچی باقی مانده بود. بر اساس برآورد کارشناسان، سانچی در زمان برخورد با کشتی باری سی اف کریستال حامل حدود 1000 تن سوخت بوده است.

سوخت مصرفی کشتی برای ارگانیسم های دریایی به شدت مضر است و پاکسازی آن از دریا بر خلاف میعانات که نوعی نفت بسیار سبک می باشد، کاری دشوار است.

دولت چین گفته، به رصد و ارزیابی تاثیرات زیست محیطی این حادثه که بدترین حادثه تصادم دریایی جهان در طی چند دهه گذشته به شمار می رود ادامه می دهد.

در بیانیه اداره امور اقیانوسی چین همچنین گفته شده که بر اساس تصاویر ماهواره ای 3 لکه نفتی منطقه ای از دریا به مساحت 20.7 کیلومتر مربع را آلوده کرده که وسعت بزرگترین لکه 17.4 کیلومتر مربع است.

مجموع این لکه ها 80.3 کیلومتر مربع کوچکتر از کل مساحتی است که یک روز قبل اعلام شده بود.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

جان باختن دختر خبرنگار به خاطر فساد اروپایی ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha