وقوع آتش‌سوزی در پاساژ کوچه برلن تهران

وقوع آتش‌سوزی در پاساژ کوچه برلن تهران

به گزارش سراج24،  سید جلال ملکی  با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک پاساژ در خیابان فردوسی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 8:09 صبح امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک پاساژ در خیابان فردوسی، کوچه برلن به سامانه 125 آتش‌نشانی اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان 4 ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل آتش‌سوزی پاساژ سه طبقه‌ای بود که یک طبقه زیرزمین در مجموع با 250 مغازه با انبارهای کوچک و بزرگ در آن وجود داشت.

وی خاطرنشان کرد: در طبقه منهای یک این پاساژ، یک باب انبار به وسعت حدود 50 متر که مقدار زیادی لباس در حجم زیاد در آن نگهداری می‌شد، دچار آتش‌سوزی شده و زمانی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند کاملا شعله‌ور بود، آتش از درها و شیشه‌های این انبار به بیرون می‌زد و سیم‌های روی سقف را تحت تاثیر قرار داده بود و به سرعت در حال سرایت به مغازه‌ها و انبارهای جانبی بود همچنین دود بسیار غلیظی تمام طبقات بالایی را دربر گرفته بود.

ملکی تصریح کرد: اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که تعدادی از کارگران داخل انبارها محبوس شدند که گروهی از آتش‌نشانان وظیفه پیدا کردند به مغازه‌ها و طبقات بالایی مراجعه کرده و افراد محبوس شده را از پاساژ خارج کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران افزود: گروه‌های دیگر نیز مشغول خاموش کردن آتش شدند؛ خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای آتش‌نشانی از گسترش بیشتر حریق به مغازه‌های اطراف جلوگیری شد، هیچ کدام از مغازه‌های جانبی تحت تاثیر حریق قرار نگرفت البته دود به دالانهای کناری سرایت کرده بود، حدود 20 نفر از کارگرانی که در آن ساعات در مغازه‌های طبقات بالایی و طبقه زیرزمین در حال استراحت بوده یا حتی خواب بودند توسط آتش‌نشانان با احتیاط کامل و به سلامت از پاساژ خارج شدند.

وی متذکر شد: اگر اطلاع‌رسانی به‌موقع و حضور آتش‌نشانان به وقوع نمی‌پیوست شاید شاهد تلفات جانی در این حادثه بودیم، این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشت و آتش‌نشانان هم‌اکنون مشغول تخلیه دود و ایمن‌سازی منطقه هستند و تا دقایقی دیگر محل حادثه را ترک می‌کنند.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

پاساژ مهستان طعمه حریق شد

خودروهای لوکس در آتش سوختند

حریق یک منزل مسکونی در ری

0 نظر

ارسال نظر

capcha