دنیزلی از شفر هم محبوبتر می‌شود/تراکتوری‌ها انتظار شق القمر نداشته باشند

دنیزلی از شفر هم محبوبتر می‌شود/تراکتوری‌ها انتظار شق القمر نداشته باشند

به گزارش سراج24 تیم تراکتورسازی در یکی از بدترین سال های حضورش در لیگ برتر این فصل با شرایط بدی دست و پنجه نرم کرد. بسته بودن پنجره نقل و انتقالات در ابتدای فصل و جدایی چند مهره خوب این تیم از یکسو و تغییراتی که در کادر فنی تراکتورسازی رخ داد همه و همه سبب شد تا این تیم در لیگ نتایج ضعیفی کسب کند.

اسماعیل حلالی در گفت و گو با مشرق، درباره اینکه گفته می شود مصطفی دنیزلی گزینه جدی جایگزینی یحیی گل محمدی است و دلایل اضافه شدن این مربی به تیم تراکتورسازی حرف زد.

*الان وقت سرمربی عوض کردن است؟

- قاعدتا این اتفاق در زمان فعلی برای بالا رفتن در جدول و رسیدن به سهمیهآسیایی فصل بعد نیست.

* چطور؟

- طبیعی است که تیمی در رده یازدهم با 23 امتیاز فاصله نسبت به صدرنشین و 13 امتیاز با تیم دوم برای کسب سهمیه نمی جنگد. شاید در خوشبینانه ترین حالت ممکن تراکتور بتواند با شوکی که دنیزلی به این تیم می دهد آن را تا رده چهارم یا پنجم بالا بکشد ولی اصل ماجرا چیز دیگری است.

* اصل ماجرا چیست؟

- این است که او را برای لیگ قهرمانان آسیا می آورند. تراکتورسازی باید در آسیا به میدان برود و حتما مدیران باشگاه دنبال حضوری موفق در آن مسابقات هستند. وگرنه این تیم که در لیگ سال بعد هم سهمیه آسیایی ندارد می توانست از دنیزلی در پایان فصل استفاده کند تا لیگ بعد را با قدرت آغاز کند.

* او نمی تواند مانند شفر که استقلال را از ته جدول بالا آورد به اوج برساند؟

- خیلی بعید است. شفر اوایل فصل آمد. نیم فصل اول بازیکنانش را شناخت و در نیم فصل دوم استقلال را راه انداخت.

* پس حضور دنیزلی فایده ای ندارد؟

- البته که دارد. او مربی شناخته شده و کارنامه داری است که با زبان آذری تبریزی ها هم تا حدودی آشناست و می تواند در تراکتورسازی نقش یک ناجی را بازی کند. البته هواداران تبریزی باید در این فصل قید نتایج آنچنانی را بزنند و اگر دنیزلی به تبریز رفت و کار را دست گرفت از او برای فصل بعد توقع داشته باشند. چون نه تنها دنیزلی بلکه هر مربی بزرگ دیگری هم جای دنیزلی به تبریز برود و تراکتور را دست بگیرد نمی تواند در این چند هفته باقیمانده تا آخر فصل شق القمر کند. مگر اینکه تراکتور 70 درصد دیدارهایش را ببرد و بقیه هم ببازند که این احتمال خیلی کم است.

* فکر می کنید هواداران پرشور تبریزی با او کنار بیایند؟

- قطعا. دنیزلی یکی از مربیانی است که وقتی در پرسپولیس بود هم استقلالی ها که مربی تیم رقیب شان بود دوستش داشتند. او اگر بیاید مانند شفر محبوبیت پیدا می کند شاید از او هم بیشتر! چون قبلا در ایران بوده و با خلق و خوی ایرانی ها هم آشناست.

اخبار مرتبط

واکنش رسانه‌های ترکیه به حضور دنیزلی روی نیمکت تراکتور

صحبت‌های تقوی در مورد دستیاری در استقلال

بازی تیم‌های پارس‌جنوبی‌جم و تراکتورسازی به سود شاگردان تقوی به پایان رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha