همکاری آمریکا با تروریست‌ها در حمله به مقر روسیه

همکاری آمریکا با تروریست‌ها در حمله به مقر روسیه

به گزارش سراج24، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که همزمان با حمله اخیر گروه‌های تروریستی به دو پایگاه حمیمیم و طرطوس سوریه، یک پهپاد آمریکایی بر فراز منطقه حمیمیم به پرواز در آمده است.

بر اساس این گزارش، این هواپیمای آمریکایی در جریان حمله گروه‌های تروریستی، بیش از 4 ساعت بین دو پایگاه مذکور به پرواز در آمده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: پهپادهایی که این دو پایگاه را هدف قرار دادند از یک منطقه مسکونی واقع در جنوب غرب منطقه کاهش تنش در ادلب که تحت کنترل گروه‌های مسلح موسوم به معارضان میانه رو است، به پرواز در آمده‌اند.

وزارت دفاع روسیه در این زمینه دو نامه خطاب به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه و رئیس سازمان اطلاعات ملی این کشور ارسال کرد.

این وزارتخانه تاکید کرد: بر اساس مستندات، آنکارا باید به تعهداتی که در زمینه تضمین توقف اقدامات خصمانه توسط گروه‌های مسلح تحت کنترل خود در ادلب بر عهده گرفته عمل کند تا هیچ حمله‌ای به واسطه هواپیماهای بدون سرنشین به هیچ پایگاهی صورت نگیرد.

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه گذشته اعلام کرد که در شب 6 ژانویه (16 دی) تلاش گروه‌های تروریستی برای حمله به پایگاه هوایی "حمیمیم" و مرکز پشتیبانی-لجستیکی ناوگان دریایی روسیه در بندر طرطوس سوریه، با شکست مواجه شد.

مقامات نظامی روس یادآور شده اند که تروریستها برای نخستین بار از هواپیماهای بدون خلبانی استفاده کرده اند که از فاصله بیش از 50 کیلومتری شلیک شده و از تجهیزات مدرن دارای هدایت و مسیریابی ماهواره‌ای برخوردار بوده اند.   
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

دفع حمله پهپادی به پایگاه روس‌ها در سوریه

روسیه: آمریکا درحال آموزش تروریست‌هاست

جنگنده‌های سوری مواضع جیش‌الفتح را در هم کوبیدند؛ افزایش تلفات تروریست‌ها به ۵۰۰ نفر

0 نظر

ارسال نظر

capcha