روایت حجازی از جدایی‌اش از نفت

روایت حجازی از جدایی‌اش از نفت

به گزارش سراج24، آتیلا حجازی درباره حضورش در نفت تهران و جدایی از این تیم، شرایط استقلال، رکورد سیدحسین حسینی و ... صحبت‌‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید

 

* چه اتفاقی افتاد سرمربی نفت تهران شدی و به‌ یکباره هم از این تیم جدا شدید؟

طی تماس‌های متعددی که گرفتند، از من خواستند به ایران بیایم و برای هدایت نفت صحبت کنیم. تلفنی گفتم که شنیده‌ام شرایط نفت خوب نیست، اما گفتند قرار است تمام مشکلات برطرف شود. وقتی با بازیکنان روبه‌رو شدم و صحبت کردم، از شرایط مالی باشگاه ناراحت بودند و پرداختی‌ها زیر 10 درصد و نهایت 20 درصد بود. وقتی این صحبت‌ها را شنیدم، از مالک باشگاه قول گرفتم که مبلغی از قراردادها پرداخت شود و بتوانیم پنج شش بازیکن هم جذب کنیم تا برای بقای نفت امیدوار باشیم. این بند در قراردادمان لحاظ شد که در صورتی که چند بازیکن جذب شوند و از لحاظ پرداختی، شرایط بهتر شود، همکاری‌مان را ادامه می‌دهیم.

* و در نهایت این شرایط مهیا نشد ... .

بله، 12 روز کنار بچه‌ها بودیم و خوب تمرین می‌کردیم. شرایط نرمالی را هم به وجود آورده بودیم، اما متأسفانه پرداختی‌ها انجام نشد. جهانیان مالک باشگاه هم حق داشت. او به من گفت وقتی پروانه باشگاه تمدید نمی‌شود و اجازه جذب بازیکن نمی‌دهند، حاضری از جیبت خرج کنی؟ به او حق دادم و گفتم نه. در این شرایط باید صبر می‌کردیم تا شرایط بهتر شود. در نهایت طبق قولی که به بچه‌ها دادم بودم و از آنجایی که نتوانستم به آن عمل کنم، در رختکن به آنها گفتم باید در تاریخی به شما پول می‌رسید و چون این اتفاق نیفتاده است، دوستانه خداحافظی می‌کنم.

* فکر می‌کردید به این زودی از تیم جدا شوید؟

انگیزه زیادی داشتم و بسیار مطمئن بودم که صددرصد در لیگ می‌مانیم. اکیپی که می‌خواستیم کار کنند، با انگیزه بودند. اگر از بچه‌ها سؤال کنید، می‌گویند که تغییراتی در تیم حاصل شده بود، اما خوشبختانه یا متأسفانه ادامه پیدا نکرد. الان می‌بینم اکیپ جدید آمده و شرایط مالی باشگاه را تأمین کرده است. زمان ما که حل نشد، اما الان ظاهراً همه مشکلات برطرف شده است. دیگر نمی‌دانم پشت پرده چه خبر بود که زمان ما حل نشد!

* می‌پذیرید که برای هدایت نفت خیلی ریسک کردید؟

به‌هرحال باید از جایی استارت می‌زدم. من آدم بی‌تجربه‌ای نبودم و چهار پنج سال کار کرده بودم. دوست داشتم خودم تصمیم‌گیرنده باشم و به کارم اطمینان داشتم. برخی‌ها از من ایراد گرفتند که نباید از اینجا استارت می‌زدی. الان که به من نمی‌گویند بیا سرمربی استقلال یا سپاهان شو. باید از جای پایین‌تری شروع می‌کردم، اما متأسفانه‌ها انگیزه‌هایم از بین رفت. من روی نیمکت نفت ننشستم و تنها بازی سپیدرود رشت بود که به تیم اضافه شدم. قبل آن یک جلسه تمرین کرده بودیم و جمعه هم بازی داشتیم. اگر اتفاقات خوبی می‌افتاد، نتایج قابل قبولی رقم می‌خورد. این تیم پتانسیل لازم از لحاظ روحی - روانی را داشت. در هر تیمی که می‌خواهید کار کنید، باید ابزارش را داشته باشید. با دست خالی نمی‌توانید کاری کنید. مثل این می‌ماند که به یک مربی بگویند از منچستریونایتد به کریستال پالاس برو. قطعا اگر شرایط مالی خوب نباشد، ابزار نداشته باشد، نمی‌تواند کاری انجام دهد. برخی‌ها در این زمینه خوش‌شانس هستند.

* به استقلال برسیم، وضعیت این تیم را چطور می‌بینید؟

خدا را شکر استقلال خیلی خوب شده و روند صعودی را در پیش گرفته است. ساختار دفاعی تیم خوب شده و دیگر تیم راحت گل نمی‌خورد. از دروازه‌بان گرفته تا سایر خطوط دفاعی تقویت شده‌ است. در بحث تهاجمی هم هر بازی یک بازیکن گل می‌زند و تنها مختص یک بازی و یک بازیکن هم نیست. استقلال فاصله‌اش را نزدیک کرده و می‌تواند نایب قهرمان شود. تیمی که ابتدای فصل بدون گل زده در انتهای جدول بود. الان هر بازی گل می‌زند و با طراوت بازی می‌کند. این مسئله نشان‌دهنده تأثیر زیاد کادر فنی بوده است. نمی‌خواهم بگویم کادر فنی قبلی کار خاصی نکرده، اما نباید از تأثیرگذاری کادر فنی فعلی گذشت. زمانی که وینفرد شفر آمد، به شخصه امیدی نداشتم که نتیجه بگیرد، چون مدتی بود فعالیتی نمی‌کرد و خیلی نتایج درخشانی به غیر از یکی دو تیم نگرفته بود، اما امروز تغییرات مثبتی در استقلال ایجاد کرده است.

* سیدحسین حسینی به رکورد قابل توجهی در بسته نگه داشتن دروازه‌اش رسیده است. اگر پدرت (ناصر حجازی) زنده بود، چه واکنشی به رکورد دروازه‌بان استقلال داشت؟

مسلماً او را تشویق می‌کرد. حسینی در ابتدای راه است و اگر به همین منوال پیش برود، سالیان سال می‌تواند هم استقلال و هم تیم ملی را از داشتن سنگربان خوب بیمه کند. البته نباید زود قضاوت کرد و هنوز به طور کامل یک فصل بازی نکرده است. شکستن رکورد حداقل از نظر من اهمیت ندارد و تداوم حضور با اهمیت است. برای او بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.

* به نظرتان، ناصر حجازی زنده بود، چه چیزی به حسینی می‌گفت؟

مسلماً از او حمایت می‌کرد. حسینی استایل دروازه‌بانی دارد و این خیلی مهم است که یک گلر کاراکتر دروازه‌بانی را داشته باشد. او از آن دسته دروازه‌بان‌هایی است که می‌تواند سال‌ها بدرخشد.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

فتح‌الله‌زاده: من با وزیر درگیر می‌شوم و باج به مدیرعامل نمی‌دهم

خداحافظی مربی استقلال از هوادارانش+عکس

واکنش رسانه‌های ایتالیایی به امضای قرارداد استراماچونی با استقلال

0 نظر

ارسال نظر

capcha