«سراج 24» گزارش می‌دهد

«آتش و خشم در کاخ سفید» بازار کتاب دنیا را گرفت/ماجرای افشاگری‌های مشاور ارشد ترامپ از بیماری‌های روانی و جنسی رئیس‌جمهور

«آتش و خشم در کاخ سفید» بازار کتاب دنیا را گرفت/ماجرای افشاگری‌های مشاور ارشد ترامپ از بیماری‌های روانی و جنسی رئیس‌جمهور

گروه فرهنگی سراج24: این روزها قلب بازار کتاب ایران یا همان میدان انقلاب تهران با نوسان می‌زند. اغتشاش‌های هفته گذشته تاثیر بسیاری بر کاهش فروش ناشران و کتاب‌فروشی‌ها داشت. روز جمعه هرچند کتاب‌فروشی‌های تهران مثل تمام طول هفته گذشته تعطیل یا نیمه تعطیل بودند اما یک اتفاق مهم در بازار کتاب دنیا رقم خورد.

جمعه روز مبارکی برای کتاب فروشی های آمریکا بود. مردم از ساعت‌ها پیش از باز شدن مغازه ها در خیابان صف کشیدند تا جدیدترین کتاب بازار نشر آمریکا را خریداری کنند. این صف گسترده اما برای نسخه جدید هری پاتر نبود. هرچند تخیلات جی کی رولینگ نویسنده هری پاتر برای بسیاری از مردم دنیا جذاب است اما این بار مردم آمریکا برای خواندن یک حقیقت صف کشیدند.

«آتش و خشم در کاخ سفید» جدیدترین کتاب بازار نشر آمریکاست. کتابی که در روز جمعه و با درخواست مردم، 5 روز زودتر از زمان مقرر اعلام شده توسط ناشر بالاخره بصورت گسترده عرضه شد. این کتاب را مایکل وولف نویسنده آمریکایی نوشته است اما چیزی که بیشتر از همه آن را جذاب کرده است، مشاوره و راهنمایی استیو بنن در مسیر انتشار کتاب است. استیو بنن مشاور ارشد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود. او یکی از مهم ترین افراد در ایجاد و شکل گیری کمپین های انتخاباتی ترامپ در سال گذشته بود. عده ای استیو بنن را مغز متفکر ترامپ در جریان رسانه ای می دانند اما پس از ریاست جمهوری ترامپ، این ارتباط و دوستی چندان دوام نداشت. کار دولت جدید آمریکا به یکسال نکشیده بود که استیو بنن مشاور ارشد رئیس جمهور با دستور شخص رئیس جمهور از تمام سمت هایش برکنار و از کاخ سفید اخراج می‌شود.

کتاب «آتش و خشم در کاخ سفید» روایتگر یکسال ریاست جمهوری ترامپ بر آمریکاست و شامل ماجراهایی شنیده نشده و خوانده نشده از داخل کاخ سفید است. مایکل وولف از رفتارهای عجیب و غریب در کاخ سفید پرده برداری کرده و نوشته است که ترامپ یک بیمار روحی روانی و یک مریض جنسی است. ترامپ اتاقش را از اتاق همسرش جدا کرده و دستور داده تا قفل های جدیدی برای اتاق محل استراحتش تعبیه شود. او در ارتباط با دوستان و همکارانش بیشتر از همه به همسران آنها و ایجاد یک رابطه تازه با آنها فکر می‌کند. این ها بخش کوتاهی از بیش از 200 صفحه افشاگری وولف و بنن در کتاب جدیدشان است.

رئیس جمهور آمریکا که این روزها حسابی دست به توئییت شده است نسبت به انتشار این کتاب واکنش نشان داده و گفته است که مطالب آن را قبول ندارد. ترامپ مدعی است که همه این نوشته ها دروغ است.

دامنه حرف و حدیث ها درباره «آتش و خشم در کاخ سفید» به این زودی ها پایین نمی آید. این کتاب حالا حالاها محتوای جذابی برای رسانه ها و صاحبان سخن فراهم کرده است. نسخه الکترونیکی این کتاب به سرعت در فضای مجازی گشته و به دست علاقمندان در سراسر دنیا رسیده است. نسخه الکترونیک کتاب در ایران هم قابل دسترس است و این روزها در فضای مجازی با قیمت حدود 7000 تومان به فروش می رسد. هرچند بعید نیست تا کمتر از 2، 3 هفته دیگر نسخه چاپی کتاب را هم مانند تجربه ترجمه سریع السیر کتاب های هری پاتر در میدان انقلاب تهران پیدا کنیم!

 

اخبار مرتبط

شعر جدید افشین علا درباره عاقبت ترامپ

بعضی منتظرند بایدن می‌آید یا ترامپ؛ گور پدر هر دوِشان

انتظار فیلم «ترامپ محور» از من نداشته باشید!

0 نظر

ارسال نظر

capcha