رونمایی از 4 داروی جدید بیماری‌های خاص در ایران

رونمایی از 4 داروی جدید بیماری‌های خاص در ایران

به گزارش سراج24، غلامرضا اصغری بعدازظهر امروز در حاشیه نخستین کنگره اروپایی و آسیایی فارماکو اپیدمیولوژی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با رونمایی از 4 داروی جدید از سوی سازمان غذا و دارو تحول چشمگیری در صنعت دارو در ایران اسلامی  به وجود می‌آید.

وی با اشاره به اینکه سازمان غذا و دارو برای کنترل و نظارت بیشتر بر مصرف دارو اقدام به تهیه نرم‌افزار کرده ‌است، افزود: به‌زودی نرم‌افزار جدیدی روی گوشی‌های همراه نصب و با ارسال گزارش از سوی بیماران، تبعات دارو‌ها موردبررسی قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان غذا و داروی ایران خاطرنشان کرد: در سال گذشته 400 میلیون نسخه‌های تجویزی بیماران در اختیار سازمان غذا و دارو قرارگرفته و از سوی متخصصان و کارشناسان این سازمان، اثر دارو‌ها بر بیماران شناسایی‌شده است.

اصغری در مورد بدهی‌های معوقه به این سازمان بیان داشت: بدهی‌های سازمان‌های بیمه‌گر به داروخانه‌ها و سازمان دارویی هزار و 800 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی اضافه کرد: قاچاق دارو یکی از معضل‌های پیش روی سازمان دار و غذا است و با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده از سوی متولیان امر قاچاق، شاهد کاهش کمتر از نیم درصدی هستیم.

 

منبع: فارس

اخبار مرتبط

تأثیر ویتامین «د» در کاهش ابتلا به سرطان سینه

زنان بخوانند؛ بروز آپنه خواب در زنان و ابتلای آنها به سرطان ارتباط مستقیم وجود دارد

مصرف زیاد نمک و تاثیر آن بر ابتلا به سرطان معده

0 نظر

ارسال نظر

capcha