"تهران" پایتخت می‌‌ماند؟

 "تهران" پایتخت می‌‌ماند؟

به گزارش سراج24، فرج‌الله رجبی عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و ساماندهی و تمرکززدایی از تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح جلسه اخیر این شورا، گفت:جلسه شورا با حضور مسئولان وزارت راه، اطلاعات، نیرو، صنعت‌و معدن، اعضای شورای شهر تهران و اعضای ناظر برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه طرح مجموعه شهری، شهر تهران که شامل استان تهران و البرز بود بررسی شد، افزود:در این جلسه مقرر شد تا در جلسات آتی به صورت متمرکز بهبود وضعیت تهران، تشخیص و بررسی مشکلات اساسی این شهر و همچنین تلاش برای حل این مشکلات و مشخصاً بررسی امکان انتقال پایتخت سیاسی از تهران به شهری دیگر در دستور کار شورا قرار گیرد.

عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی پایتخت، با بیان اینکه بخشی از معضلات بین کلان شهر‌ها مشترک است ،ادامه داد:با توجه به این که نمی‌توان به همه مشکلات شهر تهران هم زمان رسیدگی کرد لذا در این جلسه مقرر شد تا مسائل اولویت‌بندی شود تا مسائلی که حساسیت بیشتری دارد در دستورکار قرار گیرد.

رجبی با تاکید بر اینکه در این جلسه قرار شد که تغییر پایتخت سیاسی کشور نیز در دستورکار شورا قرار گیرد، گفت:مقرر شد تا در جلسات آتی شورا مزایا، معایب و مشکلات تغییر پایتخت سیاسی کشور به صورت جدی بررسی شود، اما در مطالعات به عمل آمده هنوز درباره اینکه پایتخت سیاسی کشور به کدام منطقه انتقال یابد به نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

وی با بیان اینکه در رابطه با تغییر پایتخت سیاسی وزارت راه و شهرسازی بیشتر بر‌روی تقویت و توسعه راه‌های ارتباطی، ریلی و حمل و نقل متمرکز بود، تصریح کرد: اما اعضای شورای شهر تهران معتقد بودند که جمعیت شهر تهران هنوز از جمعیت پیش‌بینی شده در طرح تجاوز نکرده و هنوز قابلیت سکونت داشته لذا با رعایت اولویت‌هایی در این شهر می‌توان ساخت‌وسازهای انجام داد.

اخبار مرتبط

«قالیباف» رأی بالایی در انتخابات ریاست مجلس می‌آورد

سدسازی های مشکل ساز ترکیه برای ایران قابل قبول نیست

کلیات طرح شفافیت قوای سه‌گانه تصویب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha