ابهامات پلیس برای طرح ترافیک جدید

ابهامات پلیس برای طرح ترافیک جدید

به گزارش سراج24، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران در خصوص حذف طرح ترافیک از سال آینده گفت: این طرح توسط شهرداری تهران ارائه شده است؛ بر اساس آن پیشنهاد شده فروش کارت طرح ترافیک حذف و شارژ کارت جایگزین شود؛ از سوی دیگر بر اساس این طرح پیشنهاد شده که طرح زوج و فرد پولی شود.

وی با اشاره به این که فعلا این طرح در مرحله بررسی پلیس است، گفت: از نظر ما هنوز این طرح ابهاماتی مانند مشخص نبودن میزان تقاضای سفر روزانه، فشار به معابر پیرامونی زوج و فرد با پولی کردن این محدوده و ... دارد.

رئیس پلیس راهور تهران با تاکید بر این که باید ابعاد اجتماعی و انتظامی طرح پیشنهادی شهرداری تهران کاملا بررسی شود، گفت: به طور قطع اجرایی شدن این طرح تصمیم صرفاً یک نهاد یا سازمان نیست و حداقل نیازمند مصوب شدن در شورای ترافیک شهر تهران و شورای شهر تهران است.

وی خاطرنشان کرد: باید با روشهای جدید میزان استفاده از خودرو شخصی را کاهش دهیم چرا که این امر یکی از راههای کاهش آلودگی هوا و ترافیک است.

سردار مهماندار در خصوص این که آیا اجرای این طرح به سال آینده می رسد یا خیر گفت: اگر امسال کارشناسی طرح از نظر پلیس نتیجه بدهد و مراحل دریافت مصوبات آن طی شود شاید برسد؛ ولی احتمال اجرایی نشدن آن هم با این فرصت کم، زیاد است.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

جزئیاتی از محدودیت های گواهینامه پایه سه

اعتراض پلیس راهور نسبت به اخذ دو هزینه عوارض و جریمه از شهروندان بابت یک تخلف+سند

ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج

0 نظر

ارسال نظر

capcha