پیش بینی ایجاد ۹۸۰ هزار شغل جدید در تهران طی سال ۹۷

پیش بینی ایجاد ۹۸۰ هزار شغل جدید در تهران طی سال ۹۷

به گزارش سراج24، نعمت الله ترکی ئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران در تشریح برنامه‌های آتی در استان تهران اظهار کرد: در لایحه بودجه 97 اولویت‌های استان مشخص شد.وی افزود: لایحه بودجه 97 برگرفته از اقتصاد مقاومتی است، به همین منظور مقرر شد سهم دستگاههای دولتی در بودجه 97 بر مبنای عملکرد و رضایتمندی مردمی مشخص شود.


رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران بیان کرد: مهم‌ترین هدف اختصاص بودجه بر اساس عملکرد، اصلاحات ساختاری است؛ این در حالی است که اختصاص بودجه به صورت سنتی برای هر دستگاهی درست نبود و همیشه دستگاه‌ها نیز به عنوان مطالبه‌گر فعالیت‌ می‌کردند.


ترکی اظهار کرد: با اصلاحات ساختاری که در بودجه سال آینده اتفاق افتاده است، شفاف‌سازی صورت می‌گیرد و خروجی فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی مشخص می‌شود.وی افزود: در بودجه سال آینده سهم بخش عمران به 30 درصد از بودجه کل استان می‌رسد، همچنین به برنامه ششم توسعه هم باید پرداخت.


رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران با بیان اینکه یکی از نگرانی‌های مردم بحث کمبود آب است، افزود: در حال حاضر لوله‌های آبرسانی از سد طالقان و کرج به سمت تهران قدیمی شده‌اند و 40 سال قدمت دارند و باتوجه به این موضوع تونل جدیدی در حال احداث است تا در صورت هرنوع شکستگی در لوله‌های فرسوده بتوانیم آبرسانی به استان تهران را به وسیله تونل جدید انجام دهیم.


ترکی با بیان اینکه بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی صورت می‌گیرد، عنوان کرد: یکی از برنامه‌های ما آبیاری تحت فشار است، چراکه با سیستم آبیاری تحت فشار مصرف آب کاهش می‌یابد و همچنین در برنامه‌ ریزی‌ها پیش بینی شده است که هر سال 10 هزار هکتار آبیاری تحت فشار صورت گیرد.


وی افزود: باید به بافت فرسوده استان تهران توجه ویژه شود، همچنین در بودجه سال 97 سهم هر استان در تولید و اشتغال مشخص شده و برای استان تهران نیز پیش بینی ایجاد 980 هزار شغل شده است.


رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران تصریح کرد: واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی می‌تواند به دولت کمک کند و همچنین سهم صادرات غیر نفتی هر استان مشخص خواهد شد؛ به همین منظور یکی از اولویت‌های ما توسعه صنایع دستی در استان است.


ترکی توضیح داد: توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان تهران از برنامه‌هایی است که در بودجه سال 97 به آن اشاره شده است.


وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر توسعه حمل و نقل عمومی و افزایش این ناوگان گفت: در لایحه بودجه 97 پیش‌بینی افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی شده است و در همین راستا برای کل کشور 14 هزار دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس، 17 هزار تاکسی اضافه خواهد شد؛ همچنین 20 هزار وانت فرسوده و 50 هزار موتورسیکلت بنزینی از رده خارج خواهند شد که سهم هر استان نیز بعدا اعلام می‌شود.


رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران افزود:همچنین توسعه حمل و نقل ریلی و جاده‌ای در دستور کار قرار دارد و قرار است مترو به تهران، پردیس، دماوند، پاکدشت و اسلامشهر برسد، ضمن اینکه سقف هزینه برای متروی تهران- اسلامشهر که مطالعات آن به پایان رسیده است 400 میلیارد تومان است.


ترکی گفت: همچنین کار مطالعاتی متروی تهران-پاکدشت در حال انجام است. ضمن اینکه کار مطالعاتی مترو تهران-پردیس به پایان رسیده است و برای سال 97 در حوزه حمل و نقل عمومی اقدامات خوبی صورت می‌گیرد.وی گفت: 2 هزار واگن باری برای کشور در سال 97 پیش‌بینی شده است که این واگن‌ها به ناوگان باری کشور اضافه می‌شوند.


رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان تهران در خصوص پرداخت یارانه به اقشار نیازمند جامعه افزود: کسانی که تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی هستند و حتی برخی از بازنشستگان در سال 97 یارانه می‌گیرند.


ترکی عنوان کرد: سالانه 600 هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌شود و اگر 50 درصد از یارانه‌بگیران از لیست حذف شوند، 300 هزار میلیارد تومان بودجه به صندوق دولت باز می‌گردد و با این پول می‌توان چرخه تولید و اشتغال را رونق بخشید.


وی اظهار کرد: کل تصفیه‌خانه‌ها در حال تاسیس به زودی افتتاح می‌شوند، این در حالی است که از سال 95، 13 تصفیه‌خانه در سطح استان افتتاح شده و هر دو ماه یک تصفیه‌خانه دیگر نیز افتتاح خواهد شد. همچنین از برنامه‌های دیگر ما تهیه سند آمایش، تهیه سند توسعه استان و تهیه سند توسعه روستایی استان تهران است.


رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران تصریح کرد: در سال اقتصاد مقاومتی 205 پروژه در قالب 11 برنامه در دستور کار قرار گرفت و 11 دستگاه اجرایی ما در سطح کشور رتبه اول تا سوم را کسب کردند.

ترکی در پایان با اشاره به اینکه باید یک پایگاه تولید گل ایجاد کنیم، بیان کرد: باید در حوزه صادرات گل و گیاه کارهایی را انجام دهیم و تعداد پایگاه‌های گلخانه‌ای را افزایش دهیم.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

حذف وابستگی بودجه به نفت کجا رفت؟

انفجار تونل در حین عملیات حفاری نبوده است

با ۳۰۰ میلیون کجا خانه‌ بخریم؟ +جدول

0 نظر

ارسال نظر

capcha