جزئیات حمله به کلیسای «مارمینا» مصر

جزئیات حمله به کلیسای «مارمینا» مصر

به گزارش سراج24، یک منبع امنیتی مصر گفت که مهاجمان حادثه کلیسای مارمینا دو فرد نقابدار بودند که سوار بر یک موتور سیکلت از خیابان احمد بدوی در مجاورت کلیسا وارد شده و پس از پیاده شدن به محل استقرار نیروهای امنیتی نزدیک شده و ۱۲ تا ۱۵ تیر شلیک کردند و نیروهای امنیتی نیز شروع به تیراندازی کردند و در این حادثه یک افسر پلیس و یک سرباز مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.
 
وبگاه «الیوم السابع» به نقل از این منبع گزارش داد که این عملیات نیم ساعت طول کشید و نیروهای امنیتی موفق شدند یکی از مهاجمان را دستگیر کنند و فرد دیگر نیز تحت تعقیب است.
 
«خالد عبدالعال» مدیر امنیت قاهره نیز از خنثی‌سازی عملیات انتحاری در کلیسای حلوان خبر داد.
 
عبدالعال گفت که یک تروریست که حامل سلاح و ۱۵۰ گلوله و یک بمب بود پیش از ورود به کلیسا و انجام عملیات تروریستی دستگیر شد.
 
فرد مهاجم نیز به ضرب گلوله نیروهای پلیس به قتل رسید.
 
منطقه حلوان شاهد آماده‌باش امنیتی است و نیروهای امنیتی در ورودی‌ها و خروجی‌های منطقه حلوان مستقر شده و در تعقیب دیگر عناصر تروریستی هستند.
 
همچنین ۵ خودروی حامی نیروهای ویژه، ۳ خودروی زرهی و دیگر نیروهای امنیتی و پلیسی در اطراف کلیسای مارمینا مستقر شدند.
 
«شریف ودیع» مشاور وزیر بهداشت در امور نظارت بر امدادرسانی و فوریت‌های پزشکی گفت که ۱۰ دستگاه آمبولانس به مکان حادثه اعزام شدند.
 
«خالد مجاهد» سخنگوی وزارت بهداشت نیز اعلام کرد که هیچ کدام از زخمی‌ها در وضعیت خطرناک قرار ندارند.
 
«خالد مجاهد» سخنگوی وزارت بهداشت نیز اعلام کرد که شمار کشته‌های این حادثه به ۱۰ نفر و تعداد زخمی‌ها نیز به ۵ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

ولیعهد عربستان وارد لندن شد

چرا بن سلمان برای نخستین سفر خود قاهره را برگزید

ورود خودرو به داخل جمعیت در «ریو دو ژانیرو»/ حداقل 15 نفر زخمی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha