آیت الله موحدی کرمانی: برخی با ۱۰۰۰ میلیارد تومان متواری شده‌اند

آیت الله موحدی کرمانی: برخی با ۱۰۰۰ میلیارد تومان متواری شده‌اند

به گزارش سراج24، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطیب نمازجمعه تهران در نماز عبادی و  سیاسی جمعه این هفته تهران با بیان اینکه یکی از انواع ظلم، تعدی به حق‌الناس است، گفت: اگر شخصی به ناحق بیت‌المال را غارت کند در واقع به 80 میلیون نفر ظلم کرده است.
 
وی ادامه داد: آنهایی که از بیت‌المال سوء استفاده می‌کنند، پول‌های کلان مثل هزار میلیارد تومان از بانک می‌گیرند و در مقابل چیزی دست بانک نمی‌دهند و بعد فرار می‌کنند یا مخفی می‌شوند، بدانند اینها پول مردم است! باید جواب این مردم بیچاره‌ای را که پولشان را از بانک می‌خواهند و دارند فریاد می‌زنند بدهند و آنها این پولها را بلعیده‌اند و خورده‌اند باید در قیامت جواب آنها را بدهند.
 
وی ادامه داد: در عدالت الهی این واقعیت وجود دارد که خداوند از ظلم ظالم نمی‌گذرد و این واقعیت دو بخش دارد. یکی اینکه خداوند ظالم را با اشد مجازات عذاب می‌کند و دوم اینکه خداوند حق مظلوم را از ظالم خواهد گرفت.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مفاسد اقتصادی در نظام بانکی کشور تصریح کرد: خداوند همه ما را بیدار کند مخصوصا کسانی که می‌توانند ارقامی چون هزار میلیارد از بانکها بگیرند و هیچ تضمینی هم در قبال این پولها به بانک ندهند  وسپس با این پولها از کشور فرار کرده و مردم زیادی را متضرر کنند.
 
آیت الله موحدی کرمانی خطاب به مفسدان اقتصادی، گفت: این پولهای مردم است که شما خوردید و باید بدانید قیامتی هم در کار است و گناهان 80 میلیون نفر به نام شما نوشته خواهد شد.
 
وی اضافه کرد: گاهی انسانها به واسطه انجام گناه به جایگاه پستی می‌رسند که حتی ارزش آنها از حیوانات نجس العین نیز کمتر می‌شود و برای دفع خطرشان از سر جامعه باید آنها را از بین برد.
 
خطیب این هفته نمازجمعه تهران اشاره ای نیز به زلزله‌های اخیر تهران و دیگر شهرهای کشور کرد و گفت: تمام حوادث طبیعی علی رغم علل طبیعی علتهای معنوی هم دارد اگر در زیر زمین زلزله اتفاق می‌افتد این گناهان روی زمین است که زمین را می‌لرزاند. خداوند خود گفته است که کارهای شما چه خوب و چه بد به شما برمی‌گردد بنابراین خوردن به ناحق بیت المال سوءاستفاده‌ها به اموال عمومی، دروغ‌ها  و بی توجهی‌ها به مشکلات مردم و حال محرومین و همچنین رواج روا در بانک ها است که زمین را می‌لرزاند.
 
آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد: اگر انسان‌ها در روی زمین آبروی یکدیگر را ببرند و قوی به ضعیف رحم نکند و مسئولان به دغدغه‌های مردم رسیدگی نکنند آن وقت است که زمین خواهد لرزید.
 
وی گفت: مسئله دیگری که باید به آن توجه ویژه شود این است که در بسیاری از کشورها مشکل زلزله حل شده است. چرا ما نباید از تکنولوژی کشورهایی چون ژاپن استفاده کنیم و خطرات زلزله را به حداقل برسانیم.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در کنایه‌ای به حقوق بالای برخی مسئولین ادامه داد: باید به هر قیمتی که شده این تکنولوژی‌ها وارد کشور شود حتی اگر حقوق بعضی‌ها از 17 میلیون به 12 میلیون برسد و درآمد آنها صرف انتقال این تکنولوژی به کشور شود.
 
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به آلودگی هوای کلانشهرها اظهار داشت: اینکه عده‌ای می‌گویند وضعیت هوای شهرهای چون دهلی و پکن هم مانند برخی شهرهای ما هست که افتخار نیست. اگرچه که براساس اطلاعاتی که به ما رسیده در همین شهرها نیز دولت دستگاه هایی تعبیه کرده تا آلودگی ها را بکاهد و حتی برخی از این دستگاه‌ها قادرند در هر ساعت 50 متر مکعب آلودگی را تصفیه کنند.
 
وی با بیان اینکه مسئولین باید به موضوع خطرات موجود در فضای مجازی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند، گفت: رهبر معظم انقلاب به صراحت درباره خطرات ناشی از فضای مجازی اشاره کردند و گفته‌اند که امروز در فضای مجازی هزاران توپخانه به سمت ملت ایران در حال شلیک است. با این وجود این حرف درست نیست که ما بگوییم باید اجازه داده شود هر تفکر مسمومی از طریق فضای مجازی وارد کشور شود. این چه حرف غلطی است?
 
خطیب این هفته نمازجمعه تهران همچنین با اشاره به اقدامات اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: ترامپ  به دلیل اینکه تعادل عقلی ندارد در حال سقوط است، به ویژه پس از اقدام اخیرش در انتخاب بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی که با محکومیت سازمان ملل و برخی کشورهای همسوی آمریکا نیز روبرو شد.
 
آیت الله موحدی کرمانی گفت: ترامپ به حماقت مسئولان قبلی آمریکا اذعان کرده و باانتقاد از سیاستهای داخلی و خارجی دولتهای پیشین آمریکا گفته است دولتهای گذشته  7 تریلیون دلار بیهوده صرف مقابله با آزادی خواهان و مسلمانان دنیا کرده‌اند.
 
وی با اشاره  اقدام رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: قدس صاحب دارد و صاحب او خداست. و همانطور که سپاه ابرحه که قصد نابودی کعبه را داشتند پیش از این اقدام توسط خداوند نابود شدند آنها نیز با اتخاذ این تصمیم که قبله اول مسلمین را نابود کنند بدانند که موفق نخواهد بود و خود نابود خواهند شد. 
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام وضعیت ناگوار انسانی در یمن خطاب به سران رژیم سعودی گفت: عربستان سعودی باید خونریزی و تجاوزگری را متوقف کند.
 
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به فرارسیدن سالروز حماسه 9 دی خاطرنشان کرد: گروهی حرکتی به وجود آوردند و در این حرکت به مقدسات اسلامی همچون ماه مبارک رمضان اهانت کردند. همچنین اهانتهایی را به خون امام حسین(ع) داشتند آن هم در شرایطی که حتی یهودی ها و نسرانی ها نیز حرمت خون امام حسین را نگه می‌دارند.
 
وی خطاب به سران فتنه گفت: آیا شما کور بودید که آمریکا مردم را تشویق می‌کرد که به خیابان ها بیایند اگر واقعا مدعی هستید که این اعمال از سوی شما نبوده چرا به صراحت این اقدامات را محکوم نکردید و چرا گروهی را تشویق به حضور در خیابانها برای فتنه گری کردید.
 
خطیب این هفته نمازجمعه تهران ادامه داد: ضربه ای که شما به اسلام و انقلاب زدید کمتر در تاریخ انقلاب سابقه داشته است و مردم از شما نمی‌گذرند و فکر نمی‌کنم خدا نیز از شما بگذرد.

اخبار مرتبط

حضور تشکل‌های دانشجویی پیش از خطبه‌های نمازجمعه را ارزشمند می دانیم

حضور قالیباف در اجلاس«PUIC»/دیدار رئیس مجلس با تجار ایران و ترکیه

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تحریم‌های جدید آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha