رئیس مرکز پیش بینی زلزله:

هارپ و آزمایش‌های هسته‌ای عامل زلزله نیستند

هارپ و آزمایش‌های هسته‌ای عامل زلزله نیستند

به گزارش سراج24، دکتر محمد مختاری در خصوص شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر اینکه عامل زلزله ۵.۲ ریشتری تهران پروژه هارپ است،  اظهار داشت: این یک مطلب  کاملا رد شده بوده و شایعه ای بیش نیست.


وی با بیان اینکه به هیچ عنوان یک نیروی فضایی نمی تواند چنین زمین لرزه ای در عمق ۲۰_۲۵ کیلومتری را ایجاد کند، عنوان کرد: بحث های فضایی و غیره همگی غیر مرتبط با ایجاد زلزله هستند.

وی در خصوص شایعه دیگری مبنی بر  اینکه آزمایش ها و تست های هسته ای در کشور عامل زلزله تهران و استانی های دیگر است تاکید داشت: این موضوع هم به طور کلی رد شده است زیرا ما در زلزله شناسی از روش هایی استفاده می کنیم که اختلاف بین زمین لرزه و انفجارات هسته ای کاملا قابل تشخیص است و هیچگونه شواهدی در مورد غیر طبیعی بودن زلزله های اخیر وجود ندارد.

به گفته رئیس مرکز پیش بینی زلزله پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله،بنابراین زمین لرزه ۵.۲ ریشتری سی آذرماه و پس لرزه ۴.۲ ریشتری بامداد ششم دی در تهران زمین لرزه بوده است و عامل آن نمی تواند انفجارات هسته ای در کشور یا تاثیرات پروژه هارپ از سوی کشور امریکا باشد.

وی با بیان اینکه در هر جای دنیا جان بشر و نجات آن خیلی اهمیت دارد، گفت: در چنین مواقعی دامن زدن به شایعات کار درستی نیست.

وی ادامه داد: خوشحال هستیم که ما با تکنولوژی و دانش دنیا با موارد مربوط به زلزله شناسی و پیشیابی زلزله در کشور و مخصوصا در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندس زلزله هماهنگ و همگام حرکت می کنیم.
منبع: مهر
 

اخبار مرتبط

کمک به هموطنانمان در زلزله قطور خوی

پلمپ خانه وزیر و شهردار سابق+تصویر

جزئیاتی از محدودیت های گواهینامه پایه سه

0 نظر

ارسال نظر

capcha