انهدام باند کلاهبرداری کارت به کارت در قزوین

انهدام باند کلاهبرداری کارت به کارت در قزوین

به گزارش سراج24، سرتیپ مهدی محمودی اظهار کرد: به دنبال مراجعه یکی از شهروندان و شکایت مبنی بر کلاهبرداری کارت به کارت به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال موضوع شناسایی به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی و تحقیقات اولیه مشخص شد کلاهبرداران با ارسال پیامک و تماس تلفنی با شهروندان خود را نماینده شرکت همراه اول معرفی و اعلام می‌کردند که شما در قرعه‌کشی این شرکت برنده هزینه سفر به عتبات عالیات شده‌اید.

فرمانده انتظامی استان قزوین ادامه داد: کلاهبرداران با فریب اشخاص برای واریز هزینه سفر، آنان را پای دستگاه خودپرداز بانک‌ها کشانده و با راهنمایی غلط و پیچیده شخص، اقدام به انجام عملیات بانکی و برداشت از حساب وی و واریز به حساب مورد نظرشان می‌کردند.

سرتیپ محمودی عنوان کرد: کارآگاهان پلیس با تحقیقات گسترده اطلاعاتی به هویت کلاهبرداران پی برده و در دو اقدام پلیسی دو کلاهبردار و دو همدست آنان را شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به کشف ۵ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال و دستگیری ۵ کلاهبردار، توصیه کرد: شهروندان فریب کلاهبرداران را در تماس‌های تلفنی و پیامکی مبنی بر برنده شدن در قرعه‌کشی نخورند چراکه در صورت برنده شدن ابتدا اشخاص به سازمان‌ها و موسسات مربوطه دعوت و مبلغ تعیین شده به صورت حضوری به برندگان ارائه می‌شود.
منبع: مهر
 

اخبار مرتبط

گروه های جهادی برای تنگ کردن عرصه بر بیماری کرونا وارد عمل شوند

باند سرقتی که از 5 کودک سوء استفاده می‌کرد

پاتک پلیس آگاهی به سارقان مسلح پایتخت

0 نظر

ارسال نظر

capcha