ضرب الاجل ارتش سوریه به شورشیان مسلح +نقشه

ضرب الاجل ارتش سوریه به شورشیان مسلح +نقشه

به گزارش سراج24، ارتش سوریه به تروریست‌های القاعده و ارتش آزاد مستقر در منطقه بیت جن واقع در حاشیه جنوب غربی استان دمشق 3 روز مهلت داد تا تسلیم شوند در غیر اینصورت عملیات نظامی برای پاکسازی منطقه از سر گرفته خواهد شد.

بنابر این گزارش، ابراهیم الجباوری،‌ فرمانده ارشد گروه تروریستی تکفیری “ارتش آزاد” گفت ارتش سوریه ۷۲ ساعت مهلت داده یا خود را تسلیم کنیم و به ادلب برویم یا اینکه هر کسی که می‌خواهد در این منطقه بماند باید خلع سلاح شده و خود را به دستگاه قضایی تسلیم کند.

تروریستهای تکفیری طی روزهای گذشته و پس از آغاز عملیات ارتش سوریه و گروه های هم پیمان آن ضمن از دست دادن تپه‌ها و مزارع استراتژیک این منطقه اکنون در بیت جن، مقر اصلی‌شان در این منطقه در محاصره هستند.

این منطقه آخرین مقر باقی مانده تروریستهای تکفیری در منطقه غوطه غربی بشمار می رود که با جنوب لبنان و شمال فلسطین اشغالی هم مرز می باشد.

حسب اخرین اخبار دریافتی تروریستهای تکفیری محاصره شده پس از قطع مسیر امدادرسانی و تدارکات نظامی از فلسطین اشغالی توسط ارتش سوریه با مذاکره بر سر شروط تسلیم شدن‌شان موافقت کرده‌اند و مذاکرات درباره نحوه خروج‌شان از منطقه آغاز شده و این خروج ظرف روزهای آینده و به مقصد استان ادلب تحت سیطره شبکه القاعده خواهد بود.

این منابع گفتند، براساس این توافق افراد مسلح از صبح امروز (چهارشنبه) در صورت پایبندی‌شان به آتش‌بس که از ظهر سه‌شنبه به عنوان نشان دادن حسن نیت دو طرف اجرا شده، از این منطقه خارج خواهند شد، به اضافه اینکه باید سلاح‌های سنگین و مقرها و تپه‌های تحت کنترل خود را “تل مروان” در اطراف روستای مغر المیر تحویل دهند.

این منابع اخبار اخیر درباره انتقال افراد مسلح به درعا را رد کردند و گفتند، دولت سوریه به طور جدی با این پیشنهاد مخالفت کرد. این منابع گفتند، دولت سوریه تعدادی از افراد مسلح را حین فرار به سمت شهرک “شبعا”ی لبنان (که در اشغال ارتش رژیم صهیونیستی است بازداشت کرد. منابع رسانه‌ای وابسته به دولت سوریه گفته‌ بودند، نیروهای دولتی با توافق آتش‌بس در جبهه منطقه بیت جن موافقت کردند تا حسن نیت خود را برای تحقق صلح در این منطقه نشان دهند.

اخبار مرتبط

نبرد سنگین ارتش سوریه با داعش در جنوب دمشق

امروز ارتش سوریه وارد عفرین می‌شود

معارضان سوری: در اجلاس سوچی شرکت نمی‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha