پایان اوباش‌گری اراذل تهران در عملیات ۲۴ ساعته پلیس

پایان اوباش‌گری اراذل تهران در عملیات ۲۴ ساعته پلیس

به گزارش سراج24، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای پنجمین مرحله از طرح مبارزه با اراذل و اوباش و ارتقای امنیت مناطق پایتخت اظهار داشت: در این طرح که از روز گذشته با پشتیبانی اقدامات اطلاعاتی در سراسر تهران به اجرا درآمد با هماهنگی مقامات قضایی 137 مخفیگاه اوباش را مورد ضربه قرار دادیم.

رئیس پلیس پایتخت اضافه کرد: در این عملیات 24 ساعت 216 نفر از اراذل و اوباش و مزاحمین محلات شناسایی و دستگیر شدند که البته 50 نفر از افراد دستگیر شده به دلیل سن کمتر از 20 سالشان شب گذشته پس از توجیه، آموزش و اخذ تعهد تحویل خانواده‌هایشان شدند.

وی اضافه کرد: همچنین در این طرح 59 قهوه‌خانه اعمال قانون و پلمب شد و بیش از 350 قبضه انواع سلاح سرد، اعم از قمه، چاقو، دشنه، باتوم کشف شد و 63 دستگاه موتورسیلکت مزاحمان نیز توقیف گشت.

* دستگیری عوامل آتش‌زدن درختان سعادت‌آباد

سردار رحیمی با بیان اینکه در این عملیات 24 ساعته تعداد قابل توجهی گاز اشک‌آور، دستبند، تجهیزات پلیسی و دو قبضه سلاح گرم که در اوباش‌گری و خفت‌گیری توسط این اراذل و اوباش استفاده می‌شد، کشف شد، گفت: در این طرح 4 نفر از افرادی که تعدادی از دخرتان منطقه سعادت‌آباد را به آتش کشیده و از آن فیلم تهیه کرده بودند را نیز دستگیر شدند و علاوه بر آن یکی از اوباشی که در فضای مجازی برای سایر اراذل و اوباش رجزخوانی شده بود، شناسایی شد.

* توقیف خودرو لوکس با آرم پلیس

رئیس پلیس پایتخت در ادامه با اشاره به توقیف یک دستگاه خودرو که اقدام به شبیه‌سازی آن با خودروهای پلیس کرده بود، گفت: در یکی از موارد، با دستور قضایی خودرویی که اقدام به نصب آرم پلیس بر روی بدنه آن شده بود و در محلات شمالی شهر مانور می‌داد و اقدام به عرض اندام می‌کرد شناسایی و صاحب آن نیز پس از توقیف خودرو دستگیر و روانه زندان شد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا اطلاعات و گزارش‌های مردمی به پلیس محرمانه خواهد بود یا خیر، گفت: مردم باید اطمینان داشته باشند اطلاعات و گزارش‌هایی که در اختیار پلیس قرار می‌دهند بررسی می‌شود و حتماً نام و مشخصات آنها به صورت محرمانه نزد پلیس خواهد ماند و این اطلاعات و نام آنها هیچگاه افشا نمی‌شود.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

دستگیری اوباشی که پس از اتمام مسابقه فوتبال، قمه کشی کردند

برگزاری اجتماع «دختران انقلاب» و حضور خانواده مرضیه هاشمی

دادستان کل کشور به موضوع بازداشت مرضیه هاشمی وارد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha