یک رسانه آمریکایی مدعی شد؛

نشانه هایی از احتمال کاهش تنش در خصوص موضوع هسته ای ایران

نشانه هایی از احتمال کاهش تنش در خصوص موضوع هسته ای ایران

 

به گزارش «سراج24»، روزنامه آمریکایی " ساینس مانیتور" با ارائه نکاتی مدعی شد که تنش بر سر مسائل هسته ای ایران احتمالا فروکش خواهد کرد و راه برای حل دیپلماتیک مسئله هسته ای ایران هموارتر خواهد شد.
 
به نوشته این روزنامه آمریکایی، همزمان شدن چندین نکته به طور همزمان سبب شده است که برخی تحلیلگران به این نتیجه برسند که فضا برای حل دیپلماتیک مسئله هسته ای ایران مساعدتراست.
 
دراین مطلب ادعا شده است که توقف عملیاتهای سری رژیم صهیونیستی علیه ایران در سال گذشته، کاهش آزمایش موشکی ایران نسبت به آنچه که انتظار می رفت و تبدیل بخش هایی ازاورانیوم غنی شده 20 درصدی به سوخت راکتور توسط ایران همگی از نکاتی هستند که نشان می دهد فضا برای حل دیپلماتیک مسئله هسته ای ایران مساعدتر است.
 
ادعای این رسانه آمریکایی مبنی بر احتمال کاهش تنش بر سر موضوع هسته ای ایران در حالی است که غربی ها و در راس آنها آمریکا در عمل هرگز سیاستهای خصمانه خود را اصلاح نکرده اند و با تشدید تحریمهای ملت ایران، کشورهای دیگر را نیز برای کاهش مناسبات اقتصادی با ایران تحت فشار قرار می دهند، بنابراین سیاستهای خصمانه آمریکا و متحدانش سبب به وجود آمدن تنش بر سر فعالیتهای هسته ای مسالمت آمیز ایران شده است، در حالی که ایران همواره از طریق همکاری مثبت و سازنده با آژانس، حسن نیت خود را بارها نشان داده است و تا کنون هیچ مدرکی که ادعای غربی ها مبنی بر صلح آمیز نبودن فعالیتهای هسته ای ایران را اثبات کند، وجود ندارد.
 
علاوه بر سیاستهای خصمانه آمریکا باید به تهدیدهای مستمر رژیم نامشروع و اشغالگر صهیونیستی علیه کشورمان اشاره کرد که امنیت و ثبات منطقه ای را به خطر انداخته است.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha