شیر و ماست گران شد +عکس‌

شیر و ماست گران شد +عکس‌
 
به گزارش سراج24، قیمت محصولات لبنی حتی محصولات لبنی پرمصرفی که قیمت آن‌ها تحت نظارت رسمی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تعیین می‌شود، افزایش‌یافته است، اما هنوز این سازمان خبری مبنی بر قانونی یا غیرقانونی بودن افزایش قیمت محصولات لبنی نداده است.

آخرین قیمت مصوب هر پاکت شیر نایلونی در پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات درج‌شده ۹۰۰ گرمی ۱.۵ درصد ۱۵۲۰ تومان است که اکنون دریک برند به ۱۷۰۰ تومان و در برندی ۱۸۰۰ تومان، افزایش‌یافته است.

آخرین قیمت شیر بطری پرچرب نیز در پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات، ۲ هزار و ۴۴۰ تومان درج شده بوده که اکنون در برخی برند‌ها با افزایش ۲ مرحله‌ای به ۳ هزار تومان افزایش‌یافته است و این محصول در برندی‌های دیگر به قیمت ۲ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

درحالی‌که آخرین قیمت هر پاکت شیر استریل تتراپک کم‌چرب (۱.۵ درصد چربی) در پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات ۲۸۰۰ تومان درج‌شده است که این قیمت در برخی از برند‌های لبنی با افزایش دو مرحله‌ای به ۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است؛ بنابراین گزارش قیمت انواع ماست نیز در هفته‌های گذشته افزایش‌یافته است به‌طوری که یکی از فروشندگان می‌گوید: باید به‌صورت هفتگی قیمت ماست را چک کنیم تا به قیمت کمتری به فروش نرسد، زیرا هر از چند گاهی قیمت این محصول دربرند‌های مختلف افزایش می‌یابد.

وی می‌افزاید: قیمت یک ماست نیم کیلویی کم‌چرب در کمتر از یک هفته ۵۰۰ تومان افزایش یافت و از ۲ هزار و ۵۰۰ تومان به ۳ هزار تومان رسید.
 

 

اخبار مرتبط

پرونده سنگین تعزیرات برای لبنیاتی‌ها

گلایه‌های دامداران از مسئولان/ کاهش نرخ خرید شیرخام در برخی نقاط

محصولات لبنی از ۲ ماه پیش افزایش قیمت داشتند/ حق دامدار پرداخت نشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha