هوای پایتخت پاک است

هوای پایتخت پاک است

به گزارش سراج24، شاخص کیفیت هوای شهر تهران، امروز شنبه ۲ دی ماه به روی عدد ۴۸ قرار گرفته است.با توجه به اینکه میزان ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون عدد ۴۸ را نشان می‌دهد، هوا در شرایط پاک قرار دارد.

طی روزهای گذشته نیز با وزش باد و بارش پراکنده باران، هوا در برخی از ساعات روز در شرایط سالم قرار داشت و با گذشت از ساعات اولیه صبح، بار دیگر هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گرفت.بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، میانگین آلاینده‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته در هوای شهر تهران با قرار گرفتن به روی عدد ۱۱۵، حاکی از ناسالم بودن هوا برای گروه‌های حساس است.

بررسی شاخص کیفیت هوا در هفته گذشته، نشان دهنده این است که از روز ۲۵ آذرماه تا روز جمعه اول دی ماه، شهروندان در هیچ روزی هوای پاک استنشاق نکرده اند.طی هفته گذشته، روز پنج شنبه ۳۰ آذرماه، بدترین شرایط هوایی گزارش شده بود. در این روز، شاخص کیفیت هوا به روی عدد ۱۷۲ قرار داشت.

در میان ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا در سراسر شهر تهران، اکنون تنها در ایستگاه شهر ری واقع در منطقه ۲۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش می‌شود. در این ایستگاه، شاخص کیفیت هوا به روی عدد ۱۰۴ قرار دارد.بهترین کیفیت هوا نیز امروز در محدوده شهرداری منطقه ۱۹ تهران گزارش شده است. در این ایستگاه، شاخص آلودگی هوا نشان دهنده عدد ۲۵ است.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، از ابتدای سال تاکنون ۲۰۰ روز هوای سالم، ۶۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای پاک گزارش شده است.هوای پایتخت ۴ روز نیز ناسالم بوده است.

در حال حاضر سرعت باد در شهر تهران ۴.۵ متر بر ثانیه است.
منبع: میزان
 

اخبار مرتبط

احداث بزرگترین کارخانه تولید واکسن در خاورمیانه

اندرزگو، سعادت آباد و تهرانپارس رکوددار «دوردور» و توقیف خودرو

ناچار به انتخاب بین بد و بدتر شده‌ایم/ ستاد مقابله با کرونا با آلودگی هوا هم مقابله ‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha