تازه‌ترین جزئیات خسارت زلزله کوهبنان/ آسیب جدی به ۱۵۰۰ واحد مسکونی و تخریب ۳۰۰ واحد

 تازه‌ترین جزئیات خسارت زلزله کوهبنان/ آسیب جدی به ۱۵۰۰ واحد مسکونی و تخریب ۳۰۰ واحد

به گزارش سراج24 به نقل از تسنیم، علیرضا رزم‌حسینی عصر امروز در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده در دهستان جور کوهبنان در جمع خبرنگاران اظهار‌ داشت: بلافاصله پس از وقوع زلزله شب گذشته در کوهبنان ستاد مدیریت بحران تشکیل و از امروز آوار‌برداری و امدادرسانی آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه کار توزیع چادر توسط جمعیت هلال‌احمر نیز انجام شده است گفت: تاکنون 300 چادر در مناطق زلزله‌زده شهرستان کوهبنان برپا شده و مردم اسکان اضطراری شدند.

استاندار کرمان با بیان اینکه ارزیابی‌ها نیز در حال انجام است افزود: از مجموع 400 منزل مسکونی در روستای جور کانون زلزله 5.2 ریشتری کوهبنان 300 خانه به طور کامل آسیب دیده و تخریب شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه به هزار و 500 واحد مسکونی در شهرستان کوهبنان به‌دلیل وقوع زلزله آسیب جدی وارد شده است، خاطر‌‌نشان کرد: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بحران استان کرمان در زلزله راور کار ساخت 4 هزار کانکس در استان کرمان آغاز شده و اعتبار آن نیز توسط دولت دیده شده است.

رزم‌حسینی بیان کرد: تاکنون 60 کانکس آماده شده که بین زلزله‌زدگان منطقه هجدک راور توزیع می‌شود و به مرور ساخت کانکس‌ها بین سایر زلزله‌زدگان نیز توزیع می‌شود.

اخبار مرتبط

آسیب دیدن مستقیم پنج نفر از 42 مصدوم زلزله شب گذشته در کوهبنان

زلزله موجب قطع برق در «کوهبنان» کرمان شد/ انتقال مصدومان به بیمارستان

رد کمبود دارو در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ مردم داروهای خانگی را برای زلزله‌زده‌ها نفرستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha