مدارس تهران وضعیت خوبی ندارند

 مدارس تهران وضعیت خوبی ندارند

به گزارش سراج24 به نقل از تسنیم، عباسعلی باقری در یکصدو هفتاد و چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به این که آموزش و پرورش سنگ بنای توسعه پایدار است، اظهارکرد: امیدواریم بتوانیم به وظایف خود خوب عمل کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران  با تاکید بر این که وضعیت خوبی در فضای آموزشی تهران وجود ندارد، تصریح کرد: نماینده گان مجلس شهر تهران را شهر برخوردار می‌دانند در حالی که مناطق برخوردار شهر تهران مانند مناطق 1 و 3مدارسی داریم که وضعیت مناسبی ندارند و از نظر فضای آموزشی، آموزش و پرورش شهر تهران جزو 5 استان آخر کشور است.

وی با اشاره به این که مهاجرت به تهران و افزایش دانش‌آموز را شاهد هستیم، خاطرنشان کرد: کمبود مدارس را با تراکم بالای دانش‌آموزان در یک کلاس جبران می‌کنیم اگر میانگین تعداد دانش آموزان30 نفر باشد حداقل 246 مدرسه ابتدایی نیاز داریم.

باقری افزود: سه میلیارد دلاری را که باید دولت برای بخش عمرانی آموزش و پرورش تخصیص می‌داد  پرداخت نشده است چون مصوبه اشکال داشته و باید اصلاح شود.

در ادامه فرهادی معاون استاندار و فرماندار گفت: تمام صحبت‌های مهندس باقری کاملا واقعیت دارد و من کاملا می‌پذیرم آموزش و پرورش ما اولین دستگاهی است که محروم ترین دستگاه دولتی در کشور است. این بسیار مهم است که باید به آن توجه شود اگر آموزش و پرورش تهران یک بانک بود الان ما باید ورشکستگی کامل آن را اعلام می‌کردیم.

وی افزود: شورای آموزش و پرورش دو وظیفه مهم دارد یک وظیفه آن مشارکت فکری همراهی و همکاری و مشارکت خردجمعی است و دیگری اداره کیفی آموزش و پرورش شهر تهران است.اگر در مسائل آموزش و پرورش مسائل کمی و کیفی با هم پیشرفت کند خیلی از مسائل آموزش و پرورش شهر تهران حل خواهد شد.

فرماندارتهران گفت:علیرغم تمام مشکلاتی که وجود درد آموزش و پرورش شهر تهران تا کنون به خوبی توانسته است بر مشکلات فائق آید.

اخبار مرتبط

افزایش حضور روحانیون در مدارس قزوین

بی توجهی به تربیت جنسی در مدارس روستایی

آموزش و پرورش را وجه‌المصالحه اهداف سیاسی خود قرار ندهید

0 نظر

ارسال نظر

capcha